• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
imarh - специалист
Смятам да бутна една тухлена стена и на нейно място да изградя преграда от гипсокартон. Обаче искам да е много тънка. Да кажем два листа по 9мм. Полагане на лайстни и листове върху тях ми е дебело. Как да захвана картона в пода и един за друг, тавана и съседните стени без лайстни и без да стърчи нещо пред листът? А двата листа мисля с гипс между тях и тук таме по някой винт. Стената ще е дълга 4 метра и висока 2.40.
fbr - майстор
Без да има рамка поне от UD профил, не знам как ще седи гипсокартона изправен.
imarh - специалист
Ами искам да го хвана за покрива и тавана, като ще ги лепя асиметрично така че да се разминават по дължина. А между тях си мислех да опъна здраво някаква хоризонтална лайсна 1мм хваната с анкери в стените. Ама си питам ако все пак някой е правил такава тънка преграда.
Руди - майстор
пет сеп 21, 2018 2:57 pmimarh написа:
Ами искам да го хвана за покрива и тавана, като ще ги лепя асиметрично така че да се разминават по дължина. А между тях си мислех да опъна здраво някаква хоризонтална лайсна 1мм хваната с анкери в стените. Ама си питам ако все пак някой е правил такава тънка преграда.
Мисля, че надценяваш качествата на гипскартона.
Гипскартонът си иска подпиране поне през 60 см.
Помисли за вариант опъната стена, стъклена стена, поликарбонат...
Chefo77 - майстор
пет сеп 21, 2018 2:57 pmimarh написа:
Ами искам да го хвана за покрива и тавана, като ще ги лепя асиметрично така че да се разминават по дължина. А между тях си мислех да опъна здраво някаква хоризонтална лайсна 1мм хваната с анкери в стените. Ама си питам ако все пак някой е правил такава тънка преграда.
Колко време мислиш, че ще изкара тази преграда? Защото шпакловката на фугите ще се напука още докато боядисаш стената.
muhala - майстор
Забрави за ГК. Помисли си за ламинирано ПДЧ или МДФ.
miliad - майстор
Имa безкaмерни aлуминиеви профили зa витрини. 4 см широки,2 високи. Обкрaйчвaш отворa с тях, и вътре постaвяш пълнеж от ПДЧ. Но тaкaвa стенa ще е кaто мембрaнa, ще трепти от всяко зaтвaряне нa врaтaтa нa помещението.
jabata - специалист
Първо кажи с какви размери ще е стената. За да ти кажа, има ли вариант с нещо друго OSB, Шперплат, и т.н. да я направиш. Но за Гипскартон забрави. Ако е Гипскартон, то трябва да имаш конструкция от UD-CD профили, иначе незнам дали ще изкара и до боя :-D Боя и шпакловка че няма да издържи, е друга тема.
Ако не е много голяма, може да пробваш да я направиш от OSB 18 или 22мм. Или някакъв строителен шперплат.
Но каквато и да е, като е толкова тънка, тя ще се тресе от всяко нещо.... и даже може да стане опасна.
За какво ти е толкова тънка стена? За жилищно помещение ли? Ако да, забрави...най-малкото такава стена ще е опасна, защото няма да има какво да я носи.
шоп - майстор
пет окт 05, 2018 10:52 amjabata написа:
Първо кажи с какви размери ще е стената.
То е написано още в пост номер 1

"Стената ще е дълга 4 метра и висока 2.40."
  • 1
  • 2

Тема "Тънка стена от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: