• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
nautilus33 - майстор
Сега погледнах и тази на Кнауф, и видях, че върви по около 1,30лв за кв.м., което ме устройва. Но със сигурност няма да има мегдан да набутам 30см, но ще се опитам максимално много да бъде.
nautilus33 - майстор
И така. Махнахме целия каратаван. Тези дни ще мажа гредореда с нафта, че е понаяден от дървояд. След това трябва да слагам ватата. И за това да питам- първо да направя конструкцията за гипскартон под гредореда(таван на втория етаж) и тогава ли да редя ватата, и после огоре с плоскости ОСБ(под на подпокривното), или да наблъскам ватата между гредите, да затворя с плоскостите(откъм подпокривното) и тогава да сляза на втория етаж и да правя конструкцията за ГК и да го редя?
шоп - майстор
И двата варианта стават, но лично аз, ако имам избор не бих слагал вата над главата ми.

Бих направил металната конструкция за ГК, после паронепропускливо фолио, накрая ГК

После се качвам на тавана и редя ватата, слагам пародифузно фолио за под керемиди от най-лекото и евтино и кова ОСБ.
ОСБ то не го харесвам...бих наковал 2.5см сухи чамови дъски.
Нафта и отработени масла за импрегнация също не харесвам. Има съвременни химии.
Последните две са си мои мнения и предпочитания.
  • 1
  • 2

Тема "Каква вата за гредоред между втори етаж и подпокривно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: