Монтаж, топло и звукоизолации.
Терешкова - помощник
съб фев 16, 2019 9:10 pmТерешкова написа:
пет фев 15, 2019 8:42 pmТерешкова написа:
пет фев 15, 2019 3:52 pmшоп написа:


На какво да пречи?

Нещо снимка, скица или чертеж има ли за да не хвърляме боб?
Казаха ни , че от фибрана може да има влага и мухъл. Незнам да ли да махам фибрана. Стаята е северна. Един казва махай го , а друг не пречи
Терешкова - помощник
Сега незнам да ли махна фибрана от стената или да сложа гипсокартон с вата . Уплашеха ме , че след време с този фибран на външна стена ще има конденз и влага. Става въпрос за детска стая ,която е северна. Защото ми казаха, че фибран не се слага на стена, а на под. Моля за отговор. Благодаря :?
muhala - майстор
Фибран вътре е ок спорд мен. Паро непропусклив е. Варианта за конденз е невъзможен.
joroantonov - специалист
нед мар 17, 2019 10:13 pmmuhala написа:
Фибран вътре е ок спорд мен. Паро непропусклив е. Варианта за конденз е невъзможен.
Според теб е ОК, ама според многото мухлясали стени които съм виждал, явно си е съвсем възможно. Преди много години се излъгах и аз да залепя фибран на северна стена и мухляса за една Зима. Сега имам картон и вата на северна стена и няма и помен от конденз и мухъл.
muhala - майстор
нед мар 17, 2019 10:55 pmjoroantonov написа:
нед мар 17, 2019 10:13 pmmuhala написа:
Фибран вътре е ок спорд мен. Паро непропусклив е. Варианта за конденз е невъзможен.
Според теб е ОК, ама според многото мухлясали стени които съм виждал, явно си е съвсем възможно. Преди много години се излъгах и аз да залепя фибран на северна стена и мухляса за една Зима. Сега имам картон и вата на северна стена и няма и помен от конденз и мухъл.
А зад картона гледа ли?
шоп - майстор
Ако не е сложил паробариера между ГК и ватата няма да е за гледане:-(
То и вата може да няма вече. В смисъл да се е свлякла и увлажнила.
Терешкова - помощник
нед мар 17, 2019 10:55 pmjoroantonov написа:
нед мар 17, 2019 10:13 pmmuhala написа:
Фибран вътре е ок спорд мен. Паро непропусклив е. Варианта за конденз е невъзможен.
Според теб е ОК, ама според многото мухлясали стени които съм виждал, явно си е съвсем възможно. Преди много години се излъгах и аз да залепя фибран на северна стена и мухляса за една Зима. Сега имам картон и вата на северна стена и няма и помен от конденз и мухъл.
Имаш ли външна изолация. Питам заради фибрана, т.е. с това, което е станало -за мухъла.
joroantonov - специалист
Не, блока си беше несанирана панелка. Точно тази стена беше и без прозорец. А към колегите - няма да тръгна да отварям стена да ви доказвам че няма мухъл и влага. Както споменах виждал съм доста та зная и мириса и признаците на появата му. Може и да е от значение и това че всъщност картона е доста по плътен от масовия и има и сантим гума, която не е плътна а от гранули.

Тема "Гипсокартон върху тапети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: