Монтаж, топло и звукоизолации.
Здравейте, търсих подобна тема, но за съжаление не открих. Искам да изградя преградна стена в ново жилище върху замазка. Под замазката минават тръбите за газта, като незнам къде точно минават, а и не знам колко точно е дебелината на замазката. Понеже ме е страх при поставянето на металния профил на земята да не пробия с дюбелите някоя тръба си мислих дали немога този профил на земята да го закрепя с монтажна пяна, а страничните и горния с дюбели. Дали ще стане нещо с тази пяна. Дайте някакъв съвет с какво друго мога да го захвана здраво за пода, без да рискувам да пробия някоя тръба.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Може с пяна
wanderer - специалист
за стена от ГК ли става въпрос? колко дебела?
ср авг 14, 2019 6:46 pmwanderer написа:
за стена от ГК ли става въпрос? колко дебела?
Да за ГК, металните профили по 75мм + по два реда ГК от всяка страна и между тях вата. :rock:
wanderer - специалист
подходи по сериозно към укрепването от доланата страна. аз не бих се доверил единствено на пяната, при стена от този тип. импровизирай някакъв вариант - например един ред тухли единици залепени странично на пода с някакво циментово лепило, и върху тях си монтирай с дюбели подовия ув профил. междината межд тухлата и картона си я пълни с някакво нераздуващо лепило за топлоизолация.
Pooh - майстор
Захващате, към UW профила - ивици гипсокартон. Така подготвените профили, могат лесно да се залепят с ЛЕПИЛНА пяна (не раздува толкова много, колкото монтажната), PU лепило, лепило за гипсокартон (на гипсова основа е и за това не го препоръчвам - все пак под, влага ...) или хубаво циментово лепило за плочки. Самият профил - трудно може да се закрепи към замазка, без анкериране :wink:
kozl - майстор
чет авг 15, 2019 9:53 pmPooh написа:
Захващате, към UW профила - ивици гипсокартон. Така подготвените профили, могат лесно да се залепят с ЛЕПИЛНА пяна (не раздува толкова много, колкото монтажната), PU лепило, лепило за гипсокартон (на гипсова основа е и за това не го препоръчвам - все пак под, влага ...) или хубаво циментово лепило за плочки. Самият профил - трудно може да се закрепи към замазка, без анкериране :wink:
Щом има влага аквапанел вместо ГК.
Аве за можене предлагам да се навивият колко се може повече рапидки отдолу да стърчат към 5 мм и го залепваш с добро лепило за плочки, още по яко ще стане със смеси за репариране на бетон и грунд за заздравяване на замазка.
Обаче моженето не съм сигурен дали си заслужава средствата. Щото и на мен вчера ми требаше парче аквапанел, но цял лист не ми се купува и ползвах ГК, като в най ниската част де очаквам влага ползвах пластова технология теракол + стъклофибърна мрежа. То по тая пластова техология може да се направи ивица за под профила и захваната за профила да се залепи за замазката.

Тема "Монтажна пяна за захващане на метален профил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: