Монтаж, топло и звукоизолации.
stoycho88 - помощник
Здрявейте, търся съвет относно как да постъпя в случая.
Прявя ремонт на стая малко над 20 квадрата, която в последствие ще бъде разделена на две.
Направих тавана с гипсокартон и вата като мислех на стените да направя гипсова шпакловка с мрежа, в момента чакам да ми монтират дограмата, вчера след обстойно разглеждане на стените установих, че мазилката която е вароциментова на много места бие на кухо наистина на доста особенно над прозорците целите очастъци са кухи.
Това ме притесни много и не знам как да постъпя да шпакловам ли да налепя картон ли, но как след като е кухо? А и стените са адски криви по 3,4 сантимерта че и повече.
Търся възможно най лесен вариант защото всичко си правя сам (не съм майстор изобщо) а и времето доста напредна моля за съвет как да постъпя.
Забравих да кажа че има и доста цепнатини по стените.
Конструкцуятне ми се иска поради прекалено малките стаи.
Какво да правя?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
събаряй мазилката
stoycho88 - помощник
вт окт 08, 2019 10:08 amn_a написа:
събаряй мазилката
Ооо не :-D това е много работа, нямам тая възможност сега. Май ще шпакловам отгоре пък колкото искара.
Някакви идеи с какво да шпакловам? :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт окт 08, 2019 12:29 pmstoycho88 написа:
вт окт 08, 2019 10:08 amn_a написа:
събаряй мазилката
Ооо не :-D това е много работа, нямам тая възможност сега. Май ще шпакловам отгоре пък колкото искара.
Някакви идеи с какво да шпакловам? :?
Направо боядисвай
stoycho88 - помощник
[/quote]
Направо боядисвай
[/quote]

Шегуваш се нали? :lol:
muhala - майстор
Ако съм на твое място ще съборя кухата мазилка и ще измажа наново компрометираните места. Правил съм го и пак ще го направя.
Картона не е решение за мен. Първо защото, дюбелите няма да хванат в стената, където мазилката е куха (а може и да падне мазилката). Второ, защото работата и парите по конструкцията и картона би била повече от измазването.
Казваш, че има неравности от 4см. Това не го вярвам.

Ето няколко снимки. Купуваш си говова ВЦ смес, бъркаш, мажеш и това е.
Изображение Изображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Изображение Изображение
stoycho88 - помощник
Еее колега благодаря ти за подробния изчерпателен отговор, то май на там вървят нещата ще се прави мазилката. Имам няколко въпроса свързанини с това обаче. Тъй като най големите кухини са непосредствено под тавана от гипсокартон по цялата обиколка на стаята как да изкъртя така, че да не навредя на UD профилите забравих да спомена че е гредоред ако това има значение изобщо.
Другото което ме интересува е тази гогова мазилка има ли си име, живея в малък град и не знам дали ще се намери ако не ще трябва да си правя, но не знам пропорцията.
Не вярваш че има кривини от по 4 сантиметра и нагоре, жалко че не знам как се качвст снимки 4 сантиметра видях само за 1.50м нивелир не съм слагал по голям мастар че лошо ще ми стане.
Блока е 70годишен почти, един от първите в града. Благодаря за инфото ако може да ми помогнеш и с тези въпроси.
muhala - майстор
вт окт 08, 2019 6:26 pmstoycho88 написа:
...
Мазилката, която използвах бе weber-201p. Никога преди това не бях мазал. Лесно е с материал като този. Торбите са по 40кг. Добавяш единствено вода и бъркаш. Аз бърках с един къртач и SDS бъркалка в големи кофи.
Грундирай и изчакай да изсъхне грунда преди да мажеш.

Относно това как да стане с УД-тата... Махай мазилката до здраво и после мажи както прецениш за добре. Просто целта е да запълниш падналата мазилка.
Купи си или си намери един мастар. Мяташ материал и минаваш с мастара, като гледаш мастара да върви по старата мазикла, така ше възстановиш падналата мазилка и няма да правиш майки.
stoycho88 - помощник
Мазилката, която използвах бе weber-201p. Никога преди това не бях мазал. Лесно е с материал като този. Торбите са по 40кг. Добавяш единствено вода и бъркаш. Аз бърках с един къртач и SDS бъркалка в големи кофи.
Грундирай и изчакай да изсъхне грунда преди да мажеш.

Ясно благодаря само още едно въпросче.
После смярам да шпакловам с мрежа целите стени, с какво да направя първата ръка да залепя мрежата чета мнение най различни и не мога да реша кое е правилно и с какво трябва
1-лепило завъншна топлоизолация
2-лепило за гипсокартон
3-гипсова шпакловка, или някаква циментова шпакловка? :?
muhala - майстор
Написах ти. Гипсово лепило на Боро.

Тема "Моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: