Монтаж, топло и звукоизолации.
xxcc1
Здравейте,

Имам желание да затворя терасата вкъщи, но поради една или друга причина черният парапет не трябва да се маха. Най-лесният вариант е да пусна дограма зад парапета (прозорец или термопанел), но искам да е с нормална стена, защото е на първи нисък етаж.

Другият вариант, който мисля е да ми сложат гипсокартон само отвътре и да си го боядисан, но пак не ме удовлетворява на сто процента как ще изглежда фасадата.

Сега ми е хрумнало да се изгради рамка от някакъв влагоустойчив материал, която да се шпаклова и боядиса предварително, и да се вгради до парапета, а от вътрешната страна да си се изгради стена с тънки газобетонни блокчета. :rolleyes: И ако приемем, че в средната зона ще може по някакъв начин да се бръкне, за да се шпаклова, то в горния и долния край почти ще опре на парапета и не си представям как може да се случи заглаждане и боядисване, затова търся предварителна обработка на стената и последващото ѝ монтиране.

Имате ли професионален съвет как може да се случи това упражнения и какви материали трябва да се ползват?

Прикачен файл

Annotation 2020-03-26 104133.jpg
Annotation 2020-03-26 104133.jpg (41.9 KиБ) Видяна 2004 пъти

Тема "Шпакловане на стена зад парапет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: