• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
Здравейте,
Моля за съвет. В стара къща искам да преустроя две от приземните стаи/мазета за работилница. В стаите имаше влага, която идваше основно от пода. С този проблем смятам, че се справихме. За влагата, идваща от стените, смятам да ги мина с хидроизолационна мазилка. В момента тези стени са варосани, та ще падне стъргане, грунд и чак тогава мазилката. Тук идва и въпросът. Стените са доста криви и искам да ги "облека" с влагоустойчив картон. Има ли опасност по стените под картона да избие мухъл? Също така, има ли смисъл да слагам фибран или друга изолация м/у картона и стените и ако сложа такава, дали няма да мухлясва от евентуалната влага? Благодаря предварително.
svg - специалист
НЕ съм специалист. Предлагам ти абсолютно АМАТЬОРСКО мнение.
Направи си дренаж около къщята, която да отвежда водата. По-скъпичко е, но пък е по-дългосрочно.
muhala - майстор
Гаранция ще береш ядове. Водата я бори отвън, не отвътре.
chapara - майстор
Гипсокартон и мазе - две противоположности :wink:
пишман_майстор - майстор
Недей, нека да дишат стените.
zz_stefanov - майстор
Можеш да я ползваш за работилница ако първо си преборил влагата. А това с гипскартон и с изолация от вътре няма да стане.
Не знам как сте преборили влагата по пода, предполагам с плоча, но стените ще продължават да качат влага нагоре.
torbalan - Дървен философ
При мен мазето е с гипсокартон. Има-няма десетина години.
Но мисля, че няма влага.
Освен това абонатната е в мазето, та целогодишно е възтопло.

Но има ли влага - трябва да я отстраниш. Копане, дренажи и т.н.
djogobg - специалист
Ако наистина нямаш как да дренираш - можеш да подобриш проветрението... драстично и по този начин да изсушаваш помещението. Не е най-доброто решение, но ако не можеш да приложиш най-доброто, и това е нещо. 20-30 литра в минута би трябвало да могат всяка влага да отведат, освен, ако не ти се събират локви по пода.
zz_stefanov - майстор
ср сеп 09, 2020 2:52 pmdjogobg написа:
Ако наистина нямаш как да дренираш - можеш да подобриш проветрението... драстично и по този начин да изсушаваш помещението. Не е най-доброто решение, но ако не можеш да приложиш най-доброто, и това е нещо. 20-30 литра в минута би трябвало да могат всяка влага да отведат, освен, ако не ти се събират локви по пода.
.... а тавана на това мазе трябва да му се направи топлоизолация.
  • 1
  • 2

Тема "Гипскартон в мазе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: