Монтаж, топло и звукоизолации.
ivangog - напреднал
ср юни 17, 2020 9:12 amnaster написа:
Евентуално и с някаква хубава акустична вата, но у нас усещането дори не е и към минимално подобрение, а напротив. А имаме най-тихите съседи...
Съжалявам за неуспешния резултат....Надявам се да успееш да го поправиш и поне тук в моята тема и ти да намериш помощ !
ivangog - напреднал
ср юни 17, 2020 10:27 amnikolov333 написа:
ср юни 17, 2020 9:03 amivangog написа:
ср юни 17, 2020 1:39 amnikolov333 написа:
От опит.. Вата с гипсокартон, може само да усили ефекта от стъпките.. На теория шума се "убива" от масата на преградните материали, но в случаи като твоя няма как да удебелиш плочата с бетон, така че остават специализираните шумо-изолационни системи.. http://www.supersound-bg.com/%D1%88%D1% ... up-rw-62db

https://di-tradebg.com/bg/produktov-kat ... i-i-tavani

http://www.knauf.bg/web/files/richedito ... olacia.pdf

https://shop.baustoff-metall.bg/categor ... kosti.html
E ако сложа 10см вата и гипсокартон няма ли да има ефект ?? Аз се надявах , че поне това че не са напълно над мен а само от части ще помогне с такъв тип изолация? :cry:
НЕ!! Гипскартона без специалните демпферни окачвачи и ленти, става като мембрана на високоговорител и реално усилва шума поради по-голямата си площ на "излъчване".. :idea:

Да знам за гипсокартона , имах предвид ако просто сложа 10см вата + гумена подложка ? А за стените какво да правя да ги изолирам и тях , защото се примирих че няма да се размина само с тавана :? :?
ivangog - напреднал
ср юни 17, 2020 10:44 amstefanjor написа:
Върху плочата каменна вата 2 х2 см разминати и плътност поне 140-150 кв.
Върху ватата хубава изолация за ламинат.
И най-важното е между тези пластове и стените се слегат гумени ленти.
Изрязват се от едни звуко изолиращи плочи с дебелина около 1 см.
Да не се смята като реклама, но от тук може да откраднеш някоя идея:
www.decibel.bg
Ти ми говориш тоя вариант за тавана нали така ?
stefanjor - специалист
ср юни 17, 2020 4:46 pmivangog написа:

Ти ми говориш тоя вариант за тавана нали така ?
Не, говоря за пода на съседите.
До колкото разбрах те нямали против да им направиш изолацията на пода.
Иначе това за таван не върши работа.
За изолиращи ленти покрай стената бях си взел ето таква подложка и от нея рязах:
https://www.decibel.bg/industrial-sound ... product=60
Подобна е на тези, които продават в стр. хипермаркети да си ги сложиш под пералнята, но е 10 пъти по- скъпа :-D
Иначе колегите са ти обърнали внимание, че каквото и да правиш, което се закача на таван или стена трябва да е с гумена подложка, за да няма пряк контакт с повърхността.
ivangog - напреднал
чет юни 18, 2020 10:34 amstefanjor написа:
ср юни 17, 2020 4:46 pmivangog написа:

Ти ми говориш тоя вариант за тавана нали така ?
Не, говоря за пода на съседите.
До колкото разбрах те нямали против да им направиш изолацията на пода.
Иначе това за таван не върши работа.
За изолиращи ленти покрай стената бях си взел ето таква подложка и от нея рязах:
https://www.decibel.bg/industrial-sound ... product=60
Подобна е на тези, които продават в стр. хипермаркети да си ги сложиш под пералнята, но е 10 пъти по- скъпа :-D
Иначе колегите са ти обърнали внимание, че каквото и да правиш, което се закача на таван или стена трябва да е с гумена подложка, за да няма пряк контакт с повърхността.

Емиии...да ама не искали да си сменят естествения паркет....И сега...говорих с няколко фирми казаха че за ударния шум нищо не може да се направи.....ОТЧАЯХ СЕ СТАБИЛНО. Все пак моля ви давайте идеи ; повтарям - само единия край на стаята ми е под тях ( стаята ми е дълга) и си мислех че ако изолирам и си преместя леглото в другия край ще има ефект. Поне скърцането на вратата и леглото им да не чувам :| :| :|
stefanjor - специалист
Купи им килим :cool:
Това в кръга на шегата.
Бил съм в подобна ситуация и наистина занам за какво иде реч.
Лошото е, че ако изолираш тавана при теб наистина няма да има голям ефект защото шума се предава и по стените.
Все пак ако се сложи подходяща изолация монтирана както трябва (монтажа е най-важната част) според мен може да се намалят малко шумовете най-вече ударните.
Но това е скъп експеримент с несигурен резултат.
ivangog - напреднал
чет юни 18, 2020 4:22 pmstefanjor написа:
Купи им килим :cool:
Това в кръга на шегата.
Бил съм в подобна ситуация и наистина занам за какво иде реч.
Лошото е, че ако изолираш тавана при теб наистина няма да има голям ефект защото шума се предава и по стените.
Все пак ако се сложи подходяща изолация монтирана както трябва (монтажа е най-важната част) според мен може да се намалят малко шумовете най-вече ударните.
Но това е скъп експеримент с несигурен резултат.
Eххх...,,аз все си мислех че с една добра изолация от 10см ще помогне и като си измястя леглото в другия край на стаята където те нямат част....
ти все пак прочете ли че не са изцяло над мен :? Да ме обнадеждиш....мисля си че поне скърцането на вратата и леглото им няма да чувам....
ivangog - напреднал
чет юни 18, 2020 4:22 pmstefanjor написа:
Купи им килим :cool:
Това в кръга на шегата.
Бил съм в подобна ситуация и наистина занам за какво иде реч.
Лошото е, че ако изолираш тавана при теб наистина няма да има голям ефект защото шума се предава и по стените.
Все пак ако се сложи подходяща изолация монтирана както трябва (монтажа е най-важната част) според мен може да се намалят малко шумовете най-вече ударните.
Но това е скъп експеримент с несигурен резултат.
Дай пример за прилична изолация...моля те колега
stefanjor - специалист
чет юни 18, 2020 4:33 pmivangog написа:
Дай пример за прилична изолация...моля те колега
Не смея.
Ще ти кажа аз с какво се борих и какво постигнах.
Панелка, бабата от долу глуха и дъни телевизора толкова силно, че си слушам новините спокойно.
Направих следното на моя под:
4 см циментова замазка с армировъчна мрежа.
от горе каменна вата 2 слоя по 2 см.
Ватата е с плътност 140 кг на кв. м. май се водеше. Беше доста плътна и твърда в сравнение с останалите вати, които бях виждал
Върху ватата изолация за ламинат от кокос май се водеше и отгоре 8 мм ламинат.
Всички тези пластове са за заобиколени с тази гумена подложка която ти казах, така че да не се докосват директно до стената.
Ефекта:
Ами не чувах толкова ясно новините, но определено телевизора се чуваше.
Но съм сигурен, че бабата не чуваше нищо дори когато децата вилнеят в стаята :)

Та за това не смея да предложа нещо което не съм видял на живо.
ivangog - напреднал
пет юни 19, 2020 10:24 amstefanjor написа:
чет юни 18, 2020 4:33 pmivangog написа:
Дай пример за прилична изолация...моля те колега
Не смея.
Ще ти кажа аз с какво се борих и какво постигнах.
Панелка, бабата от долу глуха и дъни телевизора толкова силно, че си слушам новините спокойно.
Направих следното на моя под:
4 см циментова замазка с армировъчна мрежа.
от горе каменна вата 2 слоя по 2 см.
Ватата е с плътност 140 кг на кв. м. май се водеше. Беше доста плътна и твърда в сравнение с останалите вати, които бях виждал
Върху ватата изолация за ламинат от кокос май се водеше и отгоре 8 мм ламинат.
Всички тези пластове са за заобиколени с тази гумена подложка която ти казах, така че да не се докосват директно до стената.
Ефекта:
Ами не чувах толкова ясно новините, но определено телевизора се чуваше.
Но съм сигурен, че бабата не чуваше нищо дори когато децата вилнеят в стаята :)

Та за това не смея да предложа нещо което не съм видял на живо.
Ясно мерси ,, на мен ми трябва обаче за таван. А я кажи ако тея успея да се преборя да си направят изолация на пода кво да сложат - гумена подложка ? За да не ги чувам отдолу. Били с естествен паркет от едно време и не им се занимавало да го махат( при все че им казах че ще им платя за ремонта само и само да мога да спя спокойно)

Тема "Изолация на стая против ударен шум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: