Монтаж, топло и звукоизолации.
ilko - напреднал
Здравейте,

Предстои ми изграждането на външна стена на бунгало, която смятам да направя с аквапанел.
Мисля си, да направя конструкцията по начина по който руснаците правят сайдинг (https://youtu.be/LyTcOu_9byE.
Т.е. конструкция с метални CD профили хванати с директни окачвачи за гредите. Смятам така да направя конструкцията, защото дървените греди са много криви. Въпросите ми са:
1. Виждам от клипа, че се използват само CD профили без UD-та. Проблем ли ще е ако и аз не ползвам UD? - замазката на пода и долната част на покрива са много криви.
2. Ще издържи ли конструкцията ако върху нея се налепи каменна вата + гнайс?

Реално стената не е голяма, защото ще има панорамни прозорци и входна врата.
Прикачам снимка на вече изградената дървена конструкция.

https://photos.app.goo.gl/pz5autBh6p7BwUso8
ilko - напреднал
Има ли възможност, и проблем ли ще е да се монтират циментовите плоскости директно върху гредите, независимо, че са криви и не добре нивелирани?
шоп - майстор
вт авг 04, 2020 12:59 pmilko написа:

2. Ще издържи ли конструкцията ако върху нея се налепи каменна вата + гнайс?

Реално стената не е голяма, защото ще има панорамни прозорци и входна врата.
Кой да ти каже, ако ти си я правил знаеш размери на греди, анкериране и т.н.
Врата + паянтова конструкция + камък = вибрации и съответно проблеми.
шоп - майстор
ср авг 05, 2020 5:45 pmilko написа:
Има ли възможност, и проблем ли ще е да се монтират циментовите плоскости директно върху гредите, независимо, че са криви и не добре нивелирани?
Ако си майстор може и върху крива скара да монтираш с подлагане и съответно допълнителен труд и време.
Аз лично бих си пуснал една скара от имрегнирано дърво със сечение 50х50мм и работата ще е спорна, а стената укрепена допълнително.

Тема "Въпроси относно изграждането на външна стена с аквапанел върху вече изградена дървена конструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: