• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
Stern99 - специалист
Здравейте,
В ъгъла на банята, зад вратата имам един въздуховод , който искам да облепя с плочки.
Прикачен файл:
IMG-e530df4217351234a545ce5b9c504e0a-V (1).jpg
Чудя се как да направя обшивката, така че да не отнема от мястото за касата на вратата.
Въздуховодът е някакъв ламаринен, боядисан с блажна боя.
Мислех си предварително до скроя ъгъла от гипскартон с някакви 90 градуса ви планки и после да захвана този ъгъл директно към въздуховод с рапидни винтове...
Не знам дали така ще стане здраво и дали няма да се компрометира с времето. Какво мислите?
naster - майстор
Нормален куфар с Уд и Цд.
yanko78 - специалист
Може да се помисли и за обшивка на цялата стена, в предвид, че се вижда и една тръба която би било хубаво и тя да се скрие. Ако стане много тясно за касата/крилото на вратата, може да се помисли да се разшири в обратната посока (ако позволява)
chapara - майстор
Залепи си плочите от страната на касата с МОНТАЖНА ПУ ПЯНА. после попълни с обемна монтажна пяна кьошето и като втвърди изрежи излишното. После другата страна пак с МОНТАЖНА ПУ ПЯНА. Фугиране и готово Така намаляването на обема ще е почти нулев. Другата тръба по същия начин при желание. Не дупчи въздуховода, това са общи части на сградата! А и в случай на ревизия разглобяването е повече от лесно :wink: Нещо от сорта



Stern99 - специалист
Благодаря за съветите.
Ще хвърлите ли едно око на куфара за скриване на тръбите.
Прикачен файл:
IMG_20200911_181507 (1).jpg
Конструкцията е изградена от cd и ud профили.
Cd профилите са през 50 см.
1.Това ОК ли е или трябва да бъдат по начесто?
Ъгъла е оформен от два ud профила захванати с копчета.

Това е долната част на конструкцията.
Прикачен файл:
Studio_20200911_210128.jpg
На мястото на червената черта ше сложа още един цд профил.

Ъгъла с червената въпросителна ...малко ми избяга правия ъгъл. Проверих, че за да го компенсирам трябва да положа лентичка (2 см широка) гипскартон по дължината на ud профила, койтк е към стената.
2.Това добро решение ли е?Другия вариант е да сглобя куфара както е в момента и при измазването с мрежа да компенсирам с повече лепило?


Ще положа два слоя гипскартон.

Гледам някакви клипче та , в които препоръчват там където са снадките на гипскартона да се положи гипсфазерна лента , която се шпаклова със специална паста. Даже с нея минават и главите на винтовете...
3. Въпроса ми с необходимо ли с всичко това, ако ще шпакловам целия куфар с мрежа и CM16?


Някакви други коментари? Съвети преди да сложа гипскартона...
Stern99 - специалист
Ето така изглежда конструкцията на куфара
Прикачен файл:
IMG_20200912_152248 (1).jpg
Ще положа два слоя гипскартон.
Гледам някакви клипче та , в които препоръчват там където са снадките на гипскартона да се положи гипсфазерна лента , която се шпаклова със специална паста. Даже с нея минават и главите на винтовете... Въпроса ми с необходимо ли с всичко това на след полагане на първия гипскартон? А след втория? Ами ако ще шпакловам целия куфар с мрежа и CM16?


Някакви други коментари? Съвети преди да сложа гипскартона...
Stern99 - специалист
Здравейте,
Вие си пасувате, ама аз нямам време и си бачкам по куфара.
Ето какво се получава;
Прикачен файл:
IMG_20200913_131514 (1).jpg
Как ви се струва гъстотата на рапидките? През 15 см ок ли е?

Това е първия слой ГК. Където са снадките минах фугенфюлер и отгоре сложих гипсфазерна лента. Същото направих и с ъглите.
Получи се това:
Прикачен файл:
IMG_20200913_133211 (1).jpg
Предстои да сложа втория слой ГК. Ще повторя процедурата с фугенфюлер. После ще мина с розов грунд...мрежа + шпакловка с с СМ16...
Някакви коментари и съвети?
chapara - майстор
Екстра си, действай =D>
kr1100 - майстор
Знам, че темата е за гипсокартонени плоскости , но да не отварям нова.

Някой работил ли е с магнезиеви плоскости ?
Целта ми е да направя таван на 1 специално помещение 1,85х1,7 м
Позволяват ли захващане с рапички с голяма периферия , може и шини към дървени греди ?
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за гипс катртонена обшивка на въздуховод в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: