Монтаж, топло и звукоизолации.
Globe - специалист
Така и ще направя :drinkers:
Слагам 1-2 дни почивка (хем да почистя малко) и ще се захващам.. После трябва и вратата да сложа :) Наложих касата и зъба съм го направил адски точно в 1 равнина със стената :supz: :supz: Да не кажа голяма дума ,но грам фуга няма, като легне касата :) Самия зъб от ~10см го направих от 5 слоя картон + плътно лепило :) + външно обличане с картон.

Днес 5 часа чоплих фугите и чистих лепилото зад тия пластмаски дето челно ги подравняваха.. Колкото по-надолу слизах с редовете ,толкова по-трудно се "къртеше лепилото" ,но в крайна сметка станаха нещата :) Снимките от днес са и от вече почистени (макар и само забърсани на сухо) .
За финал една снимка със светеща лампа в кунята . Получава се добро амбиентно осветление :)

Прикачен файл

135202925_393119538445818_3151156950990004750_n.jpg
chapara - майстор
Много добра работа си свършил!👍👍👍
Globe - специалист
Завършвам "сагата" с финални снимки :)
Фугирането се оказа доста тегава работа и заедно с 1 колега ни отне около 6 часа да ги направим. Има забележки ,но се оказа голяма играчка :) :) . Един пълни ,а другия започва да ги оформя с гъба ,като при оформянето трябва реално да се отнеме 2-3мм ,за да остане фугата на вътрешния ръб на R-а на тухлата, за да изглежда добре... 100% технически не е изпълнено от толкова търкане и влажни гъби ,но фугите станаха гладки, леко лъскави и добре.. Фугирането на равно с тухлите изглежда ужасно ,защото 4-те милиметра реална фуга става видима около 10мм.. Това доста бърка в очите при цветните тухли.. Точно 5кг фуга беше необходима. :) Най-хубавото е ,че кривината не стана по-зле !! :supz: :supz: :supz: Финално боядисах профилите вече на място с още 1 ръка бяла боя. Монтирах касата на вратата (сам се изгърбих с тази 9,5см каса и 3см от пода..) Доста добре дойде на нивелира ,а плътното крило (от перфорирано ПДЧ) се усеща уникално при движение на вратата ,заради голямото си тегло. Сега остана само да мина всички фуги на тухлите в рамката с полиуретанов уплътнител (ест. този на Sika (уникален), който знам от Chapara!!). Следващата стъпка тези седмици ще е вече ремонта на кухнята и т.н....

Поздрави и дано темата бъде полезна на някой за в бъдеще! :drinkers: :partyman: :partyman:

Прикачен файл

20210111_193117.jpg

Прикачен файл

20210111_193035.jpg

Прикачен файл

20210111_192907.jpg

Прикачен файл

20210111_192945.jpg

Прикачен файл

20210111_192926.jpg
nork - специалист
Браво, много добре е станало :prayer: =D> =D>
ky-kyy - майстор
съб яну 16, 2021 5:54 pmGlobe написа:
Завършвам "сагата" с финални снимки :)
Ехаааа :rock: Поне теб, няма да мисля :lol:
Браво, добре се е получило :supz:
Сега ми останаха едни нови +-220 броя такива кръстачки на 10мм (което е стандартно).. Ако някой реши да се занимава с подобно нещо бих му ги дал на доста добра оферта ;)
[/quote]
Проявявам интерес да ги закупя

Тема "Стена от стъклени тухли. Идеи,съвети и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: