• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
ilko - напреднал
Здравейте,

Имам изградена малка външна стена от дървена конструкция.
Между гредите има конструкция от CD и UD профили + паропропусклива мембрана + аквапанел. Поради ограничен бюджет на места се получи фуга от 2см+, поради причината, че разстоянието между гредите беше 122/3 см. На една част фугите съм ги запълнил с полиуретанов силикон SIKA flex-11FC+.

Удачно ли е решените за запълването на по-големите фуги със същият силикон, или да ползвам пяна?

И дали ще е добре за по сигурно, за финал да направя една цялостна шпакловка с флексово лепило + мрежа, имам останала торба CERESIT CM 16 и две торби CERESIT CM 11+?
ilko - напреднал
Толкова много прегледи на темата и нито едно мнение. Никой ли може да даде мнение/съвет? Никой ли не е правил нещо подобно?
шоп - майстор
ср окт 14, 2020 9:57 amilko написа:
Никой ли не е правил нещо подобно?
Аз не съм!
Не бих оставил 2+ см фуга между панели без значение от какъв материал.
ilko - напреднал
ср окт 14, 2020 8:53 pmшоп написа:
ср окт 14, 2020 9:57 amilko написа:
Никой ли не е правил нещо подобно?
Аз не съм!
Не бих оставил 2+ см фуга между панели без значение от какъв материал.
Благодаря за мнението!
А според вас има ли начин да се запълни с някакъв материал, и до какво евентуално може да доведе прекалено голямата фуга?

BTW: Като за финал смятам отгоре да сложа ламперия (сайдинг/вентилируема фасада, не знам дали това е точният термин), и евентуално малко изолация XPS или каменна вата.
шоп - майстор
Ако има Сайдинг фугата няма да пречи
ilko - напреднал
ср окт 14, 2020 10:02 pmшоп написа:
Ако има Сайдинг фугата няма да пречи
A дали ще е добро решение да се запълнят фугите с полиуретанов силикон и за по-сигурно да се направи една шпакловка с флексово лепило + мрежа, за да се предотврати проникването на влага. Имам налични CERESIT CM 16 и CERESIT CM 11+.
шоп - майстор
Аквапанела не се плаши от влага и цитирания от теб церазид няма да помогне, защото това не е хидроизолация

Сайдинга върху какво ще го монтираш?
Скара предполагам дървена или метална щом говориш за вата + паробариерно фолио.
schuldiner - майстор
Ако ще правиш вентилирана фасада, фугата трябва да е покрита само с паропропусклива лента - да има път за парите навън, но да не се позволява конвекция към вътрешността на стената. Отдолу като имаш мембрана, значи може и без нищо.
Ако аквапанелът е финиш - ПУ пяна за всичко 0,5-5 см, замрежване на фугата и една ръка шпакловка + фасаген е най-лесният детайл. С фасадна мазилка фугите ще се скрият перфектно.
kozl - майстор
ср окт 14, 2020 10:12 pmilko написа:
ср окт 14, 2020 10:02 pmшоп написа:
Ако има Сайдинг фугата няма да пречи
A дали ще е добро решение да се запълнят фугите с полиуретанов силикон и за по-сигурно да се направи една шпакловка с флексово лепило + мрежа, за да се предотврати проникването на влага. Имам налични CERESIT CM 16 и CERESIT CM 11+.
А тия фуги нема ли да работят като компенсационни :?
Първо искаш да ги пълниш с елестичен компонент (полиуретанов уплътнител) и после да шпакловаш с нееластичен компонент :?
И да беше дал некакъв детайл на тва що си мислиш. Правили сме носеща скара за стена от дървени ребра. Отвътре 2 пласта ГК, в средата каменна вата за топлоизолация м-у дървените ребра. В-у каменната вата пароизолация, а най-вън иглолисна ламперия на клипсове, така че м-у дъските остава луфт към 5 мм.

Ако става въпрос за хидроизолация на 20 мм фуга, ползвай хидроизолираща лента и я залепи с полиуретанов уплътнител къмраквапанела или с еластична течна хидроизолация, но не препоръчвам да е битумна.
ilko - напреднал
чет окт 15, 2020 5:39 amшоп написа:
Аквапанела не се плаши от влага и цитирания от теб церазид няма да помогне, защото това не е хидроизолация

Сайдинга върху какво ще го монтираш?
Скара предполагам дървена или метална щом говориш за вата + паробариерно фолио.
Да, на дървена скара хваната директно върху аквапанела.
  • 1
  • 2

Тема "Удачно ли е запълването на фуги на AQUAPANEL с полиуретанов силикон и цялостно шпакловане с мрежа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: