Монтаж, топло и звукоизолации.
schuldiner - майстор
По-добро решение е да си бинтоваш главата с тоалетна хартия.
Иначе си държа на аудиото:
Или купи барабани на детето...
Bikerfield - напреднал
нед ное 29, 2020 10:43 pmschuldiner написа:
По-добро решение е да си бинтоваш главата с тоалетна хартия.
Иначе си държа на аудиото:
Или купи барабани на детето...

Аудиото цепи, мисля, че не съседите, ами целият вход може да се изнесе :-D :-D :-D
Имаше и един по-брутален дъб-степ, с мноооооооооого скърцащи звуци, ще го потърся :rock:
schuldiner - майстор
За фибрана - теоретично може да погълне малко от високите, но пък е панел с немалка площ и ще резонира /както е и на практика/. За сметка на това ще изчисти средните и ниските, ще ги чуваш по-тихо, но по-отчетливо, без изкривявания.
Направих тази грешка преди 20 години към съседите до мен, сега върху фибрана на стената има перде и пак е по-зле от преди...
Може да ти изглежда несериозен разговорът, ама и аз, и Радиусът разбираме от шумове като аматьори. Обратното - пълно е с инжинери от всички МЕИ-та, ама като си пуснеш кое да е българско радио или телевизия и разбираш колко и какво са научили. Нищо, понеже ги учат да са глухи!

ПП Специализацията ми беше изолации - топло и хидро бачкам малко заради конкуренцията на мангалте, киселиноустойчиви никак - понеже няма вече промишленост, а звукоизолации не правя, защото проектът никога не отговаря на очакванията.

ППП Аз съм дрът, не знам кво е дъбстеп. За скърцащо търси grantz graf на autechre. Води се за първия синтез аудио-видео.
Bikerfield - напреднал
нед ное 29, 2020 11:44 pmschuldiner написа:
За фибрана - теоретично може да погълне малко от високите, но пък е панел с немалка площ и ще резонира /както е и на практика/. За сметка на това ще изчисти средните и ниските, ще ги чуваш по-тихо, но по-отчетливо, без изкривявания.
Направих тази грешка преди 20 години към съседите до мен, сега върху фибрана на стената има перде и пак е по-зле от преди...
Може да ти изглежда несериозен разговорът, ама и аз, и Радиусът разбираме от шумове като аматьори. Обратното - пълно е с инжинери от всички МЕИ-та, ама като си пуснеш кое да е българско радио или телевизия и разбираш колко и какво са научили. Нищо, понеже ги учат да са глухи!

ПП Специализацията ми беше изолации - топло и хидро бачкам малко заради конкуренцията на мангалте, киселиноустойчиви никак - понеже няма вече промишленост, а звукоизолации не правя, защото проектът никога не отговаря на очакванията.

ППП Аз съм дрът, не знам кво е дъбстеп. За скърцащо търси grantz graf на autechre. Води се за първия синтез аудио-видео.

А напротив, много благодаря за всяко мнение! Аз не оспорвам, опитвам се да разбера как стоят нещата, щото нищо не знам, затова и си разпитвам тук. И понеже явно ще се стигне до някой волен експеримент :-D , търся мнение на хора, които разбират от тия неща. Така че, благодаря отново =D>
Bikerfield - напреднал
нед ное 29, 2020 11:44 pmschuldiner написа:
За фибрана - теоретично може да погълне малко от високите, но пък е панел с немалка площ и ще резонира /както е и на практика/. За сметка на това ще изчисти средните и ниските, ще ги чуваш по-тихо, но по-отчетливо, без изкривявания.
Направих тази грешка преди 20 години към съседите до мен, сега върху фибрана на стената има перде и пак е по-зле от преди...
Може да ти изглежда несериозен разговорът, ама и аз, и Радиусът разбираме от шумове като аматьори. Обратното - пълно е с инжинери от всички МЕИ-та, ама като си пуснеш кое да е българско радио или телевизия и разбираш колко и какво са научили. Нищо, понеже ги учат да са глухи!

ПП Специализацията ми беше изолации - топло и хидро бачкам малко заради конкуренцията на мангалте, киселиноустойчиви никак - понеже няма вече промишленост, а звукоизолации не правя, защото проектът никога не отговаря на очакванията.

ППП Аз съм дрът, не знам кво е дъбстеп. За скърцащо търси grantz graf на autechre. Води се за първия синтез аудио-видео.

Autechre - Gantz Graf - пуснха го, не мога да кажа, че го излушах .... обаче, това ще изгони и хлебарките, много добро попадение :-D :-D :-D
BLUEPUPIL - майстор
:idea: Като си представя, че ЕПК-то беше гордостта
на соц. жил. строителство.

Малки осеви разстояния, тънки плочи, прозорци
до тавана, да се вади лесно кофража, фундаментни
плочи натоварени до предела и малко стени в надлъжно
направление, което пък ги прави сеизмично уязвими,
ако вълната ги уцели под ъгъл тип „свалени гащи“. :shock:

Голям цирк! :lol:
Bikerfield - напреднал
съб дек 05, 2020 2:44 pmBLUEPUPIL написа:
:idea: Като си представя, че ЕПК-то беше гордостта
на соц. жил. строителство.

Малки осеви разстояния, тънки плочи, прозорци
до тавана, да се вади лесно кофража, фундаментни
плочи натоварени до предела и малко стени в надлъжно
направление, което пък ги прави сеизмично уязвими,
ако вълната ги уцели под ъгъл тип „свалени гащи“. :shock:

Голям цирк! :lol:
Бе, ново, старо, при всичките има проблеми ... съседи, изолация, конденз, напукани стени, некачествени материали, изкривени дограми ... като се замисля, май си е яко късмет да попаднеш на нещо читаво вече... обаче по отношение на шума е и въпрос на култура понякога ... говедата над мен са над правила и норми, направо да се чудиш кви са тия кралски особи и де точно са расли с това самочувствие...
Четох наскоро, че изискванията по БДС за стени и плочи в БГ били доста занижени спрямо тези за ЕС... не знам дали е така, обаче това би могло да обясни защо човек слуша драмите на съседите или телевизионните им предпочитания ... и като добавиш и някой майстор-роднина, който не знае как да слага настилки, обаче нали си е нашо парче, значи разбира от всичко, в комбинация с новобогаташи от прехаления ай-ти сектор, дето се мислят за преуспели в живота, и накрая получаваш малка до голяма денонощна свинщина ...
Познати пропищяха и от "златните квартали" в Симеоново и Драгалевци ... уж къща, уж никой не ти е на главата, ама чували редовно Рафито от околовръстното (когато беше отворено), а скандалите и купоните на любимите съседи били част от споделеното богатство на квартала, всички знаели вече кой на кого е любовник/ца, дори и да не искат :-D :-D :-D ... после се чудели как да обясняват на децата половината от мръсните думи, които се чували по време на скандалите ... абе, идилия ... :axe:
Здравей,
Имам същия проблем с шума.
Успяли да намериш решение и ако да какво?
Благодаря!

Тема "справяне с ударен шум по горна плоча - ЕПК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: