Монтаж, топло и звукоизолации.
muhala - майстор
Аз имах същия проблем преди 3-4 години. Бях побеснял. Пусках тук теми и т.н.
Ако комшиите са кофти хора, няма какво да те спаси. Говори с тях. Един килим би свършил чудесна работа.
Ако са си налепили гранитогрес или други плочи по пода, това помага за пренасянето на шум. Също и замаски правени от пишман майстори.
Казваш, че става дума за ЕПК. Да не би да е ново строителство ?
kuger - майстор
Има слушалки, приемащи шума през микрофон, обръщат /дефазират/ звука по фаза и го излъчват обратно. Това работи отлично при слушалки. НО, дали го има в големи размери не знам.
Bikerfield - напреднал
чет ное 19, 2020 11:35 ammuhala написа:
Аз имах същия проблем преди 3-4 години. Бях побеснял. Пусках тук теми и т.н.
Ако комшиите са кофти хора, няма какво да те спаси. Говори с тях. Един килим би свършил чудесна работа.
Ако са си налепили гранитогрес или други плочи по пода, това помага за пренасянето на шум. Също и замаски правени от пишман майстори.
Казваш, че става дума за ЕПК. Да не би да е ново строителство ?
Ами поне не най-новото, +- 2000 година е. Комшиите са с мотото, че ще си правят, каквото искат, без значение от часа, така че, разговорите само влошават нещата. Панелката им е Версай (в очите им) и не може да се слагат килими ей така.
Мисля си обаче, че най-вероятно настилките им са наистина зле направени, поне от гледна точка на предаването на шума, макар че, явно зависи от бая неща.
Опитвам се да разбера дали строителите са скапали нещата. Дори и да успея да сменя жилището, каква е гаранцията, че няма да се набия на същото нещо? Последен етаж дали ще е решение, поне откъм ударен и звуков шум? :?
шоп - майстор
Всичките ми апартаменти са на последни етажи именно заради това и наличието на тераси над 15-20м2
Аз живея самия в къща :) това е най-доброто поне за мен.
Sandman - специалист
чет ное 19, 2020 6:44 pmBikerfield написа:
Дори и да успея да сменя жилището, каква е гаранцията, че няма да се набия на същото нещо? Последен етаж дали ще е решение, поне откъм ударен и звуков шум? :?
Сменяш панелката с къщичка и си решаваш проблемите :-D
Bikerfield - напреднал
чет ное 19, 2020 12:20 pmkuger написа:
Има слушалки, приемащи шума през микрофон, обръщат /дефазират/ звука по фаза и го излъчват обратно. Това работи отлично при слушалки. НО, дали го има в големи размери не знам.
Можете ли да препоръчате модел (ако не е против форумните правила) или поне точно име, за да зная какво да търся? Благодаря!
Bikerfield - напреднал
пет ное 20, 2020 10:52 amшоп написа:
Всичките ми апартаменти са на последни етажи именно заради това и наличието на тераси над 15-20м2
Аз живея самия в къща :) това е най-доброто поне за мен.
А терасата какво общо има? Не се ориентирам. Благодаря!
шоп - майстор
За да си сложиш шезлонги, басейн за детето , барбекю или градинска люлка :-))))
Не стига, че си в консерва пък и 20м2 тераса ако нямаш....
kuger - майстор
пет ное 20, 2020 6:26 pmBikerfield написа:
чет ное 19, 2020 12:20 pmkuger написа:
Има слушалки, приемащи шума през микрофон, обръщат /дефазират/ звука по фаза и го излъчват обратно. Това работи отлично при слушалки. НО, дали го има в големи размери не знам.
Можете ли да препоръчате модел (ако не е против форумните правила) или поне точно име, за да зная какво да търся? Благодаря!
Писах за слушалки при рязане на дърва, при лов и т.н. Голяма система не съм виждал. Все пак прочети това, може да те насочи:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... ClIib6shjL
Bikerfield - напреднал
пет ное 20, 2020 6:30 pmшоп написа:
За да си сложиш шезлонги, басейн за детето , барбекю или градинска люлка :-))))
Не стига, че си в консерва пък и 20м2 тераса ако нямаш....
Ясно :-D :-D :-D

Тема "справяне с ударен шум по горна плоча - ЕПК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: