Монтаж, топло и звукоизолации.
radius - майстор
Имам апартамент на последен етаж в тухлен блок с асансьор и е доста добре. Т.е. ако отдолу са ти шумни съседите, съвсем не е като да са отгоре. Много по-малко се чува а и можеш вече с прости средства (килим) да си подобриш нещата. Ако си изтърват чекмеджето в 2ч. пак ще ги чуеш, нощем се чува и говора, но много по-слабо, отколкото ако са над теб. Ако има дете катърче на твоя етаж, ще се чува през плочата доста. И през стените към съседите пак доста се чува, но може пък да сложиш малко вата с картон. С 2 думи последния етаж е много по-добре (ако не е шумен асансьора), но на къща си е най-добре.
Bikerfield - напреднал
съб ное 21, 2020 3:09 pmradius написа:
Имам апартамент на последен етаж в тухлен блок с асансьор и е доста добре. Т.е. ако отдолу са ти шумни съседите, съвсем не е като да са отгоре. Много по-малко се чува а и можеш вече с прости средства (килим) да си подобриш нещата. Ако си изтърват чекмеджето в 2ч. пак ще ги чуеш, нощем се чува и говора, но много по-слабо, отколкото ако са над теб. Ако има дете катърче на твоя етаж, ще се чува през плочата доста. И през стените към съседите пак доста се чува, но може пък да сложиш малко вата с картон. С 2 думи последния етаж е много по-добре (ако не е шумен асансьора), но на къща си е най-добре.
Благодаря! Пак е нещо, макар че, смяната на жилище не е толкова проста. То ясно, че винаги ще има някакъв шум, но поне да не е това думкане на всяка стъпка...имам чувството, че понякога изминават километри в тоя апартамент, какво толко правят, не знам :-D .. а през нощта е малък до грандиозен Ад...

Пак да питам - проблем от некачествено строителство ли е според вас или основно опира да културата и подовата настилка на слоновете отгоре? Мнения? Пак да благодаря! :) :) :)
radius - майстор
Аз не мисля, че строителя е виновен. Като нямат килими и ако са с малко по пластмасови подметки на чехлите, ето ти проблем. Столове без кеченца отдолу също са популярен дразнител.
А че стоят по нощите, също е лош късмет за теб.
schuldiner - майстор
Ще стигнеш до аудио системата, ама...
Не е некачествено строителство. Живял съм в един от най-добрите блокове стара тухла във Варна, ама БДС-то е такова - мозайка в коридора, а тя е директно върху бетоновата плоча. Отгоре една супермацка на токчета, дето се прибираше след полунощ... Отделно, щото сме първи етаж, входната врата тряс-тряс. Всички коли под прозореца кой с колко маневри паркира или тръгва и дали подгрява преди това... Ама брат ми като стана на 16, си изпроси дек-усилвател-тонколони 100W текникс /в годината когато излезе reign in blood/ и изведнъж спряхме да чуваме външен шум. Създадох си много хубав навик да имам фонов шум музика каквото и да правя. Докато не се ожених за музикантка, дето е алергична към всяка музика, но това е частен случай. Ама тая, алергичната, миналата седмица преподава онлайн и нищо не се чува. Рекла да пусне Slayer като заглушител /щото съседите строят и то не са шлайфове и перфоратори само/, ама като се прибрах звучеше
- възможно най-доброто индустриално звукогасително.
radius - майстор
Ммм доста добър фон да си подремнеш. :supz: :supz:
Като ще си говорим за индъстриал, шум може да се гаси с G.G.F.H. но там има голяма вероятност да избягаш от собствения си дом.
P. S. Тази вечер пекох чернокоп на Burzum, нищо ми няма :lol:
schuldiner - майстор
Идеята не е да си тормозиш семейството и съседите, а да не чуваш неприятното. Всичко става, стига да ти харесва. И въобще не е необходимо да е чак шумно, просто плътен звук с постоянна интензивност /без пикове и паузи/ е най-добре.

ПП Сега прослушах Disease, мнооблага музичка за неделя сутрин.
Bikerfield - напреднал
:-D :-D :-D

Не знам дали ще се преборя със съседите, но поне музикално се ъпгрейднах няколко левъла :rock:
Тези отгоре са свине, ама пък тези под мен са много благи хора и не искам точно те да го отнасят, та не знма ...
Нали няма да ми паднат шкафовете по стените от баса? :-D :-D :-D
Bikerfield - напреднал
Здравейте отново :)

Дадоха ми идея да пробвам с фибран на тавана, лепен, без дупчене. Мнения и впечатления? Дали ще попие ударната част, поне малко?
Благодаря ви!
Bikerfield - напреднал
съб ное 28, 2020 10:51 pmradius написа:
Много лоша идея.
ххаха, ма защо така? няма да има звукоизолиращ ефект или изпълнението звучи малко куцо? :-D
Четох, че освен топло, има и шумоизолиращи свойства... в случая, няма ли да поеме част от вибрациите по горната плоча?
Не ми трябва да е красиво на този етап, а да може да се спи :?

Тема "справяне с ударен шум по горна плоча - ЕПК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: