• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
Globe - специалист
Здравейте,
Ще започвам ремонт в кухнята и понеже една от стените ми е гръб на шахтата на блока (8см гипсова стена), ми се иска да я усиля по някакъв начин.. Прилагам схема на въпросната стена,за да се добие представа :) В ляво от нея зъба е комин. Цялата ми идея е да си захвана една идея по-добре шкафовете на кухнята... Те ще са до тавана и ми се иска да се държат на нещо една идея по-добро като основа ,но да не губя и пространство от иначе малката ми кухничка. Хрумна ми за картон на гребен (просто като цялост) и хубави дюбели (фишер) за шкафовете ,които да хванат през картона и през стената. Знам че картон не се дюбелира ,но по-скоро за цялостно укрепване ми е идеята. Събирам съвети :)
Поздрави :drinkers:

Прикачен файл

w size.jpg
naster - майстор
Здрава ли е стената и ще хванат ли дюбелите на окачвачите в гипса? Обикновена предстенна обшивка, а шкафовете в Цд профила. Към 5-6см ще се изгубят.
burkov - специалист
Може би и цимент фазер захванат здраво ще свърши някаква работа, но май с профили е по-добре.
preslav - майстор
Най-здраво (според мен) ще е шкафовете да се хванат за тавана т.е. за бетонната плоча.
Globe - специалист
В момента кухнята си е там и шкафовете са пълни до горе.. ,но ми се иска като го правя да го променя ..(много се чудя как не са паднали..) :) Захващането за тавана няма да стане, защото той също ще е картон + изолация.. ,а и трябва да се изправи предвид шкафове до тавана.. :)
5-6 см не ми е малко и не ми се иска да ги губя.. + това шкафовете са различни размери и трябва доста да си играя с нареждането на профилите ,за да ги целя после през картона.. Да разбирам че хич не се харесва опцията за картон залепен на стената + дълги дюбели на шкафовете?

п.с гърба на кухнята ще е гранитогрес ,ако има значение.
torbalan - Дървен философ
Изобщо ще се вижда ли нещо от тази стена?

Ако не - за какво ти е гипсокартона?
naster - майстор
Нали ще има грес за гръб.
torbalan - Дървен философ
вт яну 12, 2021 6:07 pmnaster написа:
Нали ще има грес за гръб.
За това питам. Ащо ще има гръб, шкафовете са от пода до тавана, за чии ХХХ е този картон? Еле па лепен... :)
naster - майстор
Коментира се надеждността на гипсовите блокчета. Без екзотики, само за ортодоксална предстенна се сетих на конструкция.

В епк и при родителите ми има екзотични изпълнения с гипсови блокчета, но не са имали проблеми с кухненските шкафове.
Globe - специалист
Около 1 метър ще са плочките на тази стена (на 62-3см) ,че хладилника е шкаф до тавана. В банята 3 от стените ми бяха такива :)
вт яну 12, 2021 6:28 pmtorbalan написа:
вт яну 12, 2021 6:07 pmnaster написа:
Нали ще има грес за гръб.
За това питам. Ащо ще има гръб, шкафовете са от пода до тавана, за чии ХХХ е този картон? Еле па лепен... :)
Тези стени са буквално като масло.. :)
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за усилване на стена." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: