Монтаж, топло и звукоизолации.
veselin genchev - специалист
Проблема ми е,че не знам как се прави предстена обшивка,според мен е така:
1-Слагам наилон по цялата дължина и височина на стената.
2-Слагам UD профилите+ окачвачите +вата+ CD профилите.
3-Запечатвам накрая с тази подложка за ламинирания паркерт.
Ватата се притиска под CD профилите?
Подложкато за паркета се застапва или има нешто като тиксо или лепило.
Ако съм забравил нещо ме допълнете или ако сам объркал поправете.
EDI - майстор
Махай всякакви найлони и подложки.Има си парозащитни материали за тази работа или вата, каширана с алуминиево фолио.Парозащитата се слага от към стаята.Иначе в общи линии е така.
veselin genchev - специалист
Мерси,веднага отивам до могазина и почвам.
prascho - майстор
за по евтино може и така:
1. имаш налична стена
2. правиш си скара с уд и цд профили, може да е плътно до стената или на няколко сантиметра от нея
3. попълваш пространството между профилите с вата, ако скарата не ти е плътно до стената е хубаво да сложиж няколко слоя вата, така че слоевете да са перпендикулярни един на друг
4. облепваш цялата скара с найлон, по-евтин и побългарения вариант на парозащитното фолио, ако си купил вече ватата с алуминиевото фолио, фолиото играе ролята на пароизолация. Но в никакъв случай не слагай два слоя от вата с фолио. Може да използваш вата без фолио за слоя към стената !!!!!!
5. слагаш гипсокартонени плоскости, шпакловаш, грундираш, боядисваш и пиеш една гроздова на верандата:)
veselin genchev - специалист
prascho,мерси ти си човека които за сега ми е дал най-изчерпателния отговор.
veselin genchev - специалист
prascho,мерси ти си човека които за сега ми е дал най-изчерпателния отговор.
rojko - специалист
prascho ами тази вата не събира ли конденс ?Чувал съм ,че ватата се напива с влага и миришело на гнило.Става въпрос за вата между ГК и стената .
Тани - модератор
А от къде ще дойде влагата според тебе по описаната по-горе схема? Нали за това се слага найлона?

Тема "???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: