Монтаж, топло и звукоизолации.
farmera - специалист
Прегледах темите по долу и така и не разбрах как става закрепването на самата вата.Питах за някакви елементи към щендерните профили и тук ми казаха , че незнаят.
Моля ви светнете ме, че ми е спешно-конструкцията на преградната стена 2х8м е готова :sad:
bucho - специалист
Разстоянието м/у профилите нали се пада по малко от 60 см (ширината на ватата) - та просто като я набуташ и тя си стои така (това при положение, че си затворил от едната страна с гипсокартон). После като сложиш отгоре гипсокартона няма къде да ходи.
крум - специалист
Аз я лепих с гипсово лепило.
Ама е голяма играчка.
Ватата беше 135 кг/куб.м. Фасрок.
Гоня с нея шумоизолация.
Та отрязвах правилното парче, така че да влезе и да застъпи и между профилите, намазвах го с гипсово лепило, слагах го на стената и понеже при мен е двойна конструкция с 4 см. разстояние между профилите, затисках с една дъска между профилите и с летви помежду им.

Изображение
velsi - Почетен майстор
За да не се свлича ватата съм виждал, че огъват краищата на директните окачвачи навътре. Виждал съм също подпъхнати тесни ивици гипскартон (изрезки) зад профила, които държат ватата да не се свлича и са стъпили на окачвачите, за да не падат те самите.
8180 - майстор
А по стария БГ метод - с тел не става ли?
Тани - модератор
В преградната стена няма директни окачвачи. При предстенна обшевка , аз ползвам "куки" изрязани от парчета
УД или ЦД изрязани под ъгъл и ги захващам за стената с дюбели - върши работа.Особено при първите парчета вата при УД-тата . При преградна стена може да се ползва същия метод, но се захващат от опаката страна и ще са необходими двама души.
b1bobi - напреднал
Първо се поставя картона от едната страна и след това ватата се
прихваща с лек натиск за рапидките в CW-то и UW-то.

Тема "Закрепване на вата в преградна стена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: