Монтаж, топло и звукоизолации.
bogivlas - помощник
Здравейте.
Имам нужда от съвет.
Звукоизолираме помещение,което ще е заведение. В момента стените са гипсокартон, лепен "на кюфтета" върху мазилка и бетон на места. Картонът не трябва да се маха, но търсим с какво да запълним кухините, за да не кънтят.
Въпросът ми е: има ли опасност ако се пълни през отвори с полиуретанова пяна (било то и нискораздувна) да отлепи гипсокартона?
Благодаря предварително за всякакви идеи.
chapara - майстор
съб май 21, 2022 10:06 pmbogivlas написа:
Здравейте.
Имам нужда от съвет.
Звукоизолираме помещение,което ще е заведение. В момента стените са гипсокартон, лепен "на кюфтета" върху мазилка и бетон на места. Картонът не трябва да се маха, но търсим с какво да запълним кухините, за да не кънтят.
Въпросът ми е: има ли опасност ако се пълни през отвори с полиуретанова пяна (било то и нискораздувна) да отлепи гипсокартона?
Благодаря предварително за всякакви идеи.
Ми има разбира се вероятност освен че няма да спре кънтенето. Да му имам ъкъла на българина дет му идва късно😁 Вслучая е трябвало картон на конструкция с вата. От мен толкоз. Три пъти мери един път режи!
bogivlas - помощник
съб май 21, 2022 11:10 pmchapara написа:
съб май 21, 2022 10:06 pmbogivlas написа:
Здравейте.
Имам нужда от съвет.
Звукоизолираме помещение,което ще е заведение. В момента стените са гипсокартон, лепен "на кюфтета" върху мазилка и бетон на места. Картонът не трябва да се маха, но търсим с какво да запълним кухините, за да не кънтят.
Въпросът ми е: има ли опасност ако се пълни през отвори с полиуретанова пяна (било то и нискораздувна) да отлепи гипсокартона?
Благодаря предварително за всякакви идеи.
Ми има разбира се вероятност освен че няма да спре кънтенето. Да му имам ъкъла на българина дет му идва късно😁 Вслучая е трябвало картон на конструкция с вата. От мен толкоз. Три пъти мери един път режи!
Акъл имам достатъчно. Когато не достига задавам конкретен въпрос.
Не ви ли хрумва, че това е заварено положение?Задал съм си ясно въпроса и той не е за цялостното решение за изолацията,а за пяната.
Благодаря за вниманието.
iliya_i - майстор
пон май 23, 2022 7:53 pmbogivlas написа:
Задал съм си ясно въпроса и той не е за цялостното решение за изолацията,а за пяната.
А дали кюфтетата според Вас нямат отношение към звукопредаването? Или те са направени със звукопоглъщащо лепило?
mkocev - специалист
По-голям шанс за успешен резултат по отношение на звука и избягване на излишни главоболия ще има, ако се положи втори пласт картон, може и с различна дебелина върху съществуващия с някакъв демпващ материал между тях като например пореста гума, та дори и дунапрен. Фибрана е прекалено твърд и лек. Най-добре ще е да се свържат с лепене, ако демфера позволява.
chapara - майстор
пон май 23, 2022 7:53 pmbogivlas написа:
съб май 21, 2022 11:10 pmchapara написа:
съб май 21, 2022 10:06 pmbogivlas написа:
Здравейте.


Акъл имам достатъчно. Когато не достига задавам конкретен въпрос.
Не ви ли хрумва, че това е заварено положение?Задал съм си ясно въпроса и той не е за цялостното решение за изолацията,а за пяната.
Благодаря за вниманието.
Радвам се за което, остани все така умен, но откъде ще му хрумне на някого това което ти не си споменал😁😁😁😁👈 Кажи че искаш да евеш катериците във въздуха и не ни вкарвай във вина, това на теб не ти ли хрумна??👈😁👈😁
bogivlas - помощник
Някой дали може да ми отговори конкретно на въпроса : има ли опасност ако се пълни през отвори с полиуретанова пяна (било то и нискораздувна) да отлепи гипсокартона,лепен на кюфтета?
Без навлизане в детайли за звука,без остроумия, катерици и др...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 23, 2022 10:36 pmbogivlas написа:
Някой дали може да ми отговори конкретно на въпроса : има ли опасност ако се пълни през отвори с полиуретанова пяна (било то и нискораздувна) да отлепи гипсокартона,лепен на кюфтета?
Без навлизане в детайли за звука,без остроумия, катерици и др...
Да
bogivlas - помощник
пон май 23, 2022 10:38 pmn_a написа:
пон май 23, 2022 10:36 pmbogivlas написа:
Някой дали може да ми отговори конкретно на въпроса : има ли опасност ако се пълни през отвори с полиуретанова пяна (било то и нискораздувна) да отлепи гипсокартона,лепен на кюфтета?
Без навлизане в детайли за звука,без остроумия, катерици и др...
Да
Благодаря!
yanko78 - специалист
Аз пък не мисля, че ще има проблеми. Нищо не пречи, да надупчите една ивица и да е натъпкате с пяна. Въпроса е, дали ще има резултат и последващите разходи да придобие вид картона, защото освен да се направят дупки по цялата повърхност и от там да се напълни с пяна, не виждам друг вариант.
Само да спомена, че когато аз си правих наваните с вата: на конструкция и вата, вътре беше като във вакум, говориш и чак не можеш да си чуеш гласа, така беше шумо поглъщането. Като сложих картона, стана като консерва и всичко си се чува, все едно няма никаква вата. Казвам го, за да си прецените, дали си заслужава хамалогията. Успех!

Тема "Запълване кухини зад лепен гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: