Монтаж, топло и звукоизолации.
d.ivanov - помощник
Здравейте!
Ако не съм в правилният раздел,моля модератор да я премести :)
Интересувам се как се случва процедурата - тавана ми се пада над две от стаите.Търсих в гугъл,но информацията която намирам е доста стара и подозирам ,че не е актуална.
Какъв тип консултация ми трябва?Архитект?Строителен техник стига ли?
Кой трябва да си даава съгласието за това разширение ?(живея в кооперация,която не е строена наведнъж,два апартамента се водят на Х улица и два на У улица)
Колко пари грубо би излязла бюрокрацията?
Колко пари грубо би излязла самата работа(разбиване на плоча,стълба,врата) - знам,че е много относително,но ако някой скоро е правил/чувал може да ми даде някакви насоки.
Мерси и всичко добро.
kozl - майстор
пет фев 03, 2023 8:34 pmd.ivanov написа:
Здравейте!
Ако не съм в правилният раздел,моля модератор да я премести :)
Интересувам се как се случва процедурата - тавана ми се пада над две от стаите.Търсих в гугъл,но информацията която намирам е доста стара и подозирам ,че не е актуална.
Какъв тип консултация ми трябва?Архитект?Строителен техник стига ли?
Кой трябва да си даава съгласието за това разширение ?(живея в кооперация,която не е строена наведнъж,два апартамента се водят на Х улица и два на У улица)
Колко пари грубо би излязла бюрокрацията?
Колко пари грубо би излязла самата работа(разбиване на плоча,стълба,врата) - знам,че е много относително,но ако някой скоро е правил/чувал може да ми даде някакви насоки.
Мерси и всичко добро.
И къде точно живееш на Х или на У улица, какво е записано в ЛК?
Кооперация на 2 адреса или 2 сгради с 2 адреса?
Това са административни понятия.
За строителните препоръчвам да почнеш с архитект. За предпочитане архитект с подобен опит.
Пътят със за коня е дълъг и зависим от бюрокрацията.
В наша сграда се случи обратното разделяне на мезонет и повече от година мъка с общината. А строителните работи отдавна беха извършени и мезонета се ползваше като 2 отделни жилища, но още в проекта за изпълнение на сградата това бе заложено като вариант. Т.е. този мезонет реално беше разделен на две, вкл партиди за вода, ток и ТЕЦ. И като се почна една бюрокрация за узаконяване на от едно в две жилища...........
По ЗУТ това е съществено преустройство и е необходимо РС. А за РС се представя проект по всички части за одобрение.
Та почни с намиране на подходящ архитект.
d.ivanov - помощник
съб фев 04, 2023 8:21 amkozl написа:
пет фев 03, 2023 8:34 pmd.ivanov написа:
Здравейте!
Ако не съм в правилният раздел,моля модератор да я премести :)
Интересувам се как се случва процедурата - тавана ми се пада над две от стаите.Търсих в гугъл,но информацията която намирам е доста стара и подозирам ,че не е актуална.
Какъв тип консултация ми трябва?Архитект?Строителен техник стига ли?
Кой трябва да си даава съгласието за това разширение ?(живея в кооперация,която не е строена наведнъж,два апартамента се водят на Х улица и два на У улица)
Колко пари грубо би излязла бюрокрацията?
Колко пари грубо би излязла самата работа(разбиване на плоча,стълба,врата) - знам,че е много относително,но ако някой скоро е правил/чувал може да ми даде някакви насоки.
Мерси и всичко добро.
И къде точно живееш на Х или на У улица, какво е записано в ЛК?
Кооперация на 2 адреса или 2 сгради с 2 адреса?
Това са административни понятия.
За строителните препоръчвам да почнеш с архитект. За предпочитане архитект с подобен опит.
Пътят със за коня е дълъг и зависим от бюрокрацията.
В наша сграда се случи обратното разделяне на мезонет и повече от година мъка с общината. А строителните работи отдавна беха извършени и мезонета се ползваше като 2 отделни жилища, но още в проекта за изпълнение на сградата това бе заложено като вариант. Т.е. този мезонет реално беше разделен на две, вкл партиди за вода, ток и ТЕЦ. И като се почна една бюрокрация за узаконяване на от едно в две жилища...........
По ЗУТ това е съществено преустройство и е необходимо РС. А за РС се представя проект по всички части за одобрение.
Та почни с намиране на подходящ архитект.
Живея на Х улица и тея отдолу и те са на Х,отсреща мен се водят на друга с общ вход(една кооперация не са две отделни сгради).За тока според мен няма да има драма понеже той си е в моята партида предполагам?Или греша?Имаш ли понятие за финансовият аспект за кви пари иде на въпрос тея документации?Мерси за помоща :drinkers:
stefanjor - специалист
Различни общини- различни изисквания.
Ако не ти се споделя за къде става въпрос тогава отиваш в общината и питаш там.
kozl - майстор
Не мога да дам отговор колко струва.
Комшиите с мезонета платиха към 1500 лева за проект, но те проекта си го имаха като за мезонет с идея за преустройство на 2 жилища и трябваше да се пречертае и префасонира, пък и ползваха познати, че като гледам ценоразписите на проектантите за м2, направо леко са минали. При теб до колкото разбирам трябва да се променя и конструкция. Отвор в плоча - укрепване, цената зависи от проектното решение.
Това
d.ivanov написа:
разбиване на плоча
е неправилно употребено. Ако искаш да си чупиш къщата да, но в случая не е така.
Аз за това посъветвах - опитен архитект, минал по тази процедура и ако има информация може да те упъти и с цена за строително изпълнение.
А стълби сме ползвали готови примерно.
Плащали сме и за изработка на по-скъпи по индивидуален проект.
d.ivanov - помощник
съб фев 04, 2023 11:03 amstefanjor написа:
Различни общини- различни изисквания.
Ако не ти се споделя за къде става въпрос тогава отиваш в общината и питаш там.
Добрич.Това което разбирам от kozl - първо трябва консултация с архитект и после вече в общината за цените?
За стълбите и аз ги гледах от 1к до 8к имаше ,при вратите има ли нещо по -специално или е нормална интериорна?

Тема "Преустройство към мезонет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: