Монтаж, топло и звукоизолации.
ulieliadi - специалист
Смешен да, но не и прост...
Под контрукцията до крилото има 3.5см - това прочетох, а аз умнико питам колко има над профилите, щото на снимката виждам че няма 5см. А за 5 см вата трябват - колко трябват? Идиот...
Ти кво прочете иначе, рецепта някаква, та хапчета изписваш. Деменцията не прощава...
chapara - майстор
Аз съм прочел каквото трябва :lol: и ми е достатъчно да знам че нещата са наред, а не да намирам кусури и питам за неща, които са вече изяснени :-D
От картона до бетона има 5+см.
ulieliadi - специалист
Оффф, пак ще те посъветвам от неща които не разбираш, да не даваш мнения!!!
Ватата се монтира върху профилите, а не между тях!!! Трябва да има 5см от горния край на профила до бетона, което аз виждам че няма. Аре мий си краката и си лягай вече!!!
chapara - майстор
съб май 06, 2023 11:40 pmulieliadi написа:

Ватата се монтира върху профилите, а не между тях!!
Кой го каза?
Къде го прочете?
Цитат и линк?
ulieliadi - специалист
Е обясни ни ти де, нали си специалист, завършил технологии!
Ако не е вярно , защити обратното. Дай ни видеа и литература да се ограмотяваме и ний!
chapara - майстор
Очакван отговор в стил ББ😁
Аз не съм цитирал теореми😎
Доказа се!

Отговори на база технология и опит имам поне два, но от таква дразнители като теб, лаици без творческо мислене, загубвам желание, знаейки че от това губи Форума и нормално четящите!

Зададох ти въпроси и щом не отговаряш, вземи се скрий и не обърквай хората!

Зелен си, по лошото и нагъл!
ulieliadi - специалист
То е близко до акъла, защо... но явно при теб липсва.
Смешник инджинер, меринджей :finga:
Globe - специалист
От картона до бетона има от 55мм до почти 70мм. Самата плоча на терасата има наклон и от там идва тази голяма разлика от единия край до другия :)
chapara - майстор
пон май 08, 2023 12:46 pmGlobe написа:
От картона до бетона има от 55мм до почти 70мм. Самата плоча на терасата има наклон и от там идва тази голяма разлика от единия край до другия :)
Идеално. Но ако отгоре няма на 100%влага, от долу под ватата трябва да сложиш паропреграда, за да не преминава влага през картона, залепена с двойно залепващя лента по профилите.
Трябва да увисне по малко паропреградата и след монтажа на картона да я подрежеш с макетен нож и след това подмазваш. По принцип 50мм.вата е нищо но е по добре от колкото хич в твоя случай.
По удачно би било залепен с пяна фибран, уплътнен пак с пяна. Ще избегнеш паропреградата и евентуално накисване на вата при теч отгоре.
И в двата случая пълниш cd-то с вата или с фибран, според избрания вариант😎
chapara - майстор
пон май 08, 2023 12:29 pmulieliadi написа:
То е близко до акъла, защо... но явно при теб липсва.
Смешник инджинер, меринджей :finga:
Доволен ли си бедни ми глупако от отговора на Globe :axe:

Тема "Съвет за избор на изолация на таван на тераса с гипсокартон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: