Монтаж, топло и звукоизолации.
enviro - специалист
Здравейте, имам едно запитване към знаещите и към тези които са го правили, затварям една тераса с газобетонни блокчета 12.5см, ще има оставени два отвора за пвц дограма около 210см ширина всеки. Остава ми един ред най отгоре, но спрях до тук интересува ме за трегер които ще е над прозореца, мислих да правя кофраж за пояс от край до край, но видях за някакъв щурц на поротерм 12см и фортем 11.7см но незнам до колко са читави да взема два такива по 3м и навсякъде да лежи по около 45см върху самият зид. И когато стегне да мисля вариант за козерки открай до край за да ми е мирна главата че няма да текне и довърша догоре с газобетонните?
Но с този щурц след това ще хвани ли дограмата, защото гледам единия които е на поротерм е точно сякаш кух посредата?
Или да си играя да правя кофраж макар че ще вляза в по големи филми?
Всяко мнение ми е от полза.

Прикачен файл

IMG_20231016_183535.jpg

Прикачен файл

Screenshot_2023-10-17-22-31-03-534_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-10-17-22-31-03-534_com.miui.gallery.jpg (115.03 KиБ) Видяна 3301 пъти

Прикачен файл

щурц поротерм.jpg
щурц поротерм.jpg (17.83 KиБ) Видяна 3301 пъти
Последна промяна от enviro на вт окт 17, 2023 10:36 pm, променено общо 1 път.
enviro - специалист
.....

Прикачен файл

IMG_20231016_183535.jpg
iliya_i - майстор
А защо ти е да лееш бетон, след като отгоре имаш вече плоча?
Поръчвай направо дограмата до плочата.
enviro - специалист
вт окт 17, 2023 10:54 pmiliya_i написа:
А защо ти е да лееш бетон, след като отгоре имаш вече плоча?
Поръчвай направо дограмата до плочата.
Неискам да отива чак до горе тази страна е северна и затова е и затварям защото на всичкото отгоре е и тясня и гледам да намаля и прозорците а и ще изглежда малко по добре предполагам.
Krasi_S - специалист
Правих това нещо преди 7-8 години. Използвах по спомен 3 (а може да са били и 2) щурца вертикално върху газобетона. После за дограмата мисля, че нямаше драма, и я хванаха и горе в шурцовете. Бяха от втория вид, който сте показали.
Прикачен файл:
Щурц.jpg
enviro - специалист
ср окт 18, 2023 10:36 amKrasi_S написа:
Правих това нещо преди 7-8 години. Използвах по спомен 3 (а може да са били и 2) щурца вертикално върху газобетона. После за дограмата мисля, че нямаше драма, и я хванаха и горе в шурцовете. Бяха от втория вид, който сте показали.

Щурц.jpg
Много благодаря, а колко лежи самият щурц върху газобетонна? Гледам в интернет пише по около 20см от страна? Ама нямали да е малко това, аз смятах поне към 40-50см от страна и само с хоросан, с лепило не било уж подходящо? А над него слагахте ли още блокчета че немога да преценя или ? :?
Тъй като аз имам реално да нередя още 1 ред като там където е щурца ще се наложи да ги одрежа горв долу на половина за да влязат между плочата и щурца
Krasi_S - специалист
Лежат по около 30-40см от страна. По спомен щурца беше към 3 метра, а прозореца към 2.30м. Като се сложат монтажните за дограмата отстояния по 2-3см и остатъка е върху газобетона. Не помня да сме ползвали нещо специално за лепенето, така че най-вероятно е било с лепилото за итонга.
Над щурцовете има наредено още 5-10см, но е рязано според пролуката, до запълване с плочата отгоре. Точно както и при Вас.
enviro - специалист
чет окт 19, 2023 3:10 pmKrasi_S написа:
Лежат по около 30-40см от страна. По спомен щурца беше към 3 метра, а прозореца към 2.30м. Като се сложат монтажните за дограмата отстояния по 2-3см и остатъка е върху газобетона. Не помня да сме ползвали нещо специално за лепенето, така че най-вероятно е било с лепилото за итонга.
Над щурцовете има наредено още 5-10см, но е рязано според пролуката, до запълване с плочата отгоре. Точно както и при Вас.
Много благодаря за изчерпателния отговор :supz: :prayer:

Тема "Въпрос за трегер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: