Монтаж, топло и звукоизолации.
georgi82 - специалист
Здравейте,в подпокривното пространство си правя 2 стаи, за всичко използвам гипсокартон т.е. преградни стени с cw и uw 10 см. Запълнени с 10 см каменна вата 50 кг/м3 затворил съм външния картон и сега започвам да затварям вътрешния но... Ватата ми подпира картона и леко го издува и се получават леки гърбици ,като наложа мастара особено около снадките при фабричното отъняване на картона за лентата се получава фугичка на около 20 см вляво и дясно,та първия ми въпрос е може ли по cw-тата да налепя акустична лента като по uw-тата за да отведе картона малко и да избегне напъна на ватата,тя е 3 ММ и така като гледам тъкмо идва добре(всмисъл има ли проблем цялостно за стените от залепването на лентата, нещо да навреди или да не е подходяща за целта,защото тя е нещото за което първо се сетих)и второто ми питане е на пароизолационното фолио залепям върху конструкцията и върху него слагам картона(знам че трябва да се полага за за да спира влагата от стаите да излиза към ватата и дървенията на покрива,правилно ли е използването му или не?Благодаря предварително на всички.

Тема "Въпросчета за преградни стени." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: