Монтаж, топло и звукоизолации.
chapara - майстор
Какаа, има свредели и свредели.
kr1100 - майстор
вт юли 09, 2024 11:37 pmn_a написа:
вт юли 09, 2024 10:30 pmBaiStefan написа:
С електрически свредел под наем ще са дупките, въпроса е за бетона.
Брях свредела! Той е за колци за лозе, вероятно, което не е твоят случай
Има и електрически за дупки за колове , ама са по-скъпи от китайските моторни.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юли 10, 2024 9:09 amchapara написа:
Какаа, има свредели и свредели.
Я да видя за какво става въпрос "електрически свредел под наем"
chapara - майстор
чет юли 11, 2024 5:07 amn_a написа:
ср юли 10, 2024 9:09 amchapara написа:
Какаа, има свредели и свредели.
Я да видя за какво става въпрос "електрически свредел под наем"
И?
Така, сега давайте идеи металните колове с какво да ги запълня отгоре за да не влиза вода, Метално капаче да заваря няма как. В момента го мисля да е монтажна пяна и над нея бетон. Така ще пропуска/задържа ли вода и има ли нещо по-добро ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юли 11, 2024 9:34 amBaiStefan написа:
Така, сега давайте идеи металните колове с какво да ги запълня отгоре за да не влиза вода, Метално капаче да заваря няма как. В момента го мисля да е монтажна пяна и над нея бетон. Така ще пропуска/задържа ли вода и има ли нещо по-добро ?
Пръсваш пяна, поливаш с вода и става гладка и твърда водонепропусклива повърхност, После запълваш с цимент (+пясък). Срежеш ли пяната губиш водонепропускивата повърхност, та съобрази дълбочина и количество
chapara - майстор
Заклинваш парченце фибран на един сантим от края на тръбата. От горе запълваш с полиуретанов уплътнител. Може да го оформиш и тумбест.
MamaMy - майстор
Намираш алуминиеви кенчета от безалкохолно или бира. Режеш до половината и долната половина я нанизваш на тръбата. Стават и пластмасови бутилки с подходящ диаметър. Всичкото това търпи боядисване без проблем. Това естествено след запълване с бетон. Става вечно.
Djack - специалист
С пластмасови битилки и пистолет за горещ въздух, стават като изляти по тръбата!
chapara - майстор
чет юли 11, 2024 8:25 pmDjack написа:
С пластмасови битилки и пистолет за горещ въздух, стават като изляти по тръбата!
Добра идея👍👍👍👍
Имаш ли наблюдения като издръжливост?
Имам да ремонтирам въртешна ограда с тръби, изгнили са на ниво терен. Да споделя видяно в руски клип. Завиват тръбите в асфалтова истинска, мушама и с горелка я залепват хрумва ми пак с бутилки да се направи. Мнения?

Тема "Изграждане на навес с метални тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: