Монтаж, топло и звукоизолации.
failure - специалист
Здравейте,
Става въпрос за двата калкана на бъдещ двускатен покрив на къща. Върху надзида, се получават се два равнобедрени триъгълника с височина 2,1 метра и основа 9,5 м, искам и по два прозореца от страна. Човека който проектира покрива ме съветва да не се зидат двата калкана, защото не са укрепени и стават опасни при земетресение а да се използват дървени греди, облечени с гипсвазер и излация отвън и отвътре - стена тип сандвич. Моля за вашите мнения дали тази стена е по-удачна от зиданата, има ли някаква опасност от влага и дали този сандвич е по топло изолиран от класическия итонг+двойна изолация :?:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Абе напоследък много странни неща виждам/чувам :) . Щом проектантът директно ти казва, че това което е проектирал може или не може нещо, не виждам място да мърдане. Нали това е учил, това е изчислил, това е предвидил. Инак на ниво проект може така да промени нещата конструктивно, че да си удовлетворен.
Относно санвича - хората цели къщи правят така ...
failure - специалист
Ами за да питам значи има нещо. Човека не е строителен инженер, а тип "баш майстор" няма нещо дето да не е правил и ми изчислява материялите за покрива на приятелки начала.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Oooops!
Рискът си е твой.
Аз съм "майстор" заради многото четене, питане, мислене и ходене подир майстори.
На хоби"лекар" на приятелски начала не хода и къща не строя.
Конкретно "..дали този сандвич е по топло изолиран от класическия итонг+двойна изолация.." - няма начин нещо което е по-малко, да е повече! Което ми говори много за твоя начин на мислене.
failure - специалист
Кое е по-малко, кое е повече и какъв е моя начин на мислене МАЙСТОРЕ !!:shock:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Директно - твоя начин на мислене, наричам немислене.
Какво писа?
Какво представлява "класическия итонг+двойна изолация " Изброй слоевете. Какво представлява "дървени греди, облечени с гипсвазер и излация отвън и отвътре - стена тип сандвич", изброй слоевете.
Сравни двете неща и дали " този сандвич е по топло изолиран от класическия итонг+двойна изолация ".

p.s. Не се засягай, помагам ти. Не опитвай да ме обиждаш с главни букви и наречия. Нямаш шанс.
failure - специалист
Съжалявам за тона, не се обиждай от майстор ако наистина си такъв. За да питам, значи се замислям. Очаквам още мнения.
prascho - майстор
Пусни една две снимки да се види положението! Според мен ако си продължиш колоните от долния етаж и върху надзида си направи пояс стоманобетон 20 см няма да има ядове. Върху пояса поставяш греди и си правиш покривната конструкция. Но не ми стана ясно дали покрива ти е готов или още не е!
failure - специалист
Покрива в момента е четирискатен на 35 години заедно с къщата. Искам да го преустроя в двускатен и да си направя още един етаж.
Колони няма правена е от плътни тухли със застъпване като всички стени са по 25 см и са носещи. Два етажа по 80 кв.м и три плочи по 12 см,стълбището играе роля на бетонна шайба, солидни основи и мазета. Това са т.н типови проекти на двуетажни къщи - 2/3 от къщите са такива :-D

Тема "Калкани на двускатен покрив на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: