Монтаж, топло и звукоизолации.
rap66 - специалист
Решили сме да "усвоим" балкона, и мисля външната преградната стена да я направя с гипскартон отвътре (2х12) и циментова плоскост отвън (1х12) с вата по средата. Може би ще сложа и фибран от вътрешната страна на циментовата плоскост. Целта е стената да е здрава, водоустойчива, лека и добре топлоизолирата. Итонковата стена нещо не ми се нрави като вариант. Очаквам мнения по начинанието.
leonardo_vd - модератор
rap66 написа:
Решили сме да "усвоим" балкона, и мисля външната преградната стена да я направя с гипскартон отвътре (2х12) и циментова плоскост отвън (1х12) с вата по средата. Може би ще сложа и фибран от вътрешната страна на циментовата плоскост. Целта е стената да е здрава, водоустойчива, лека и добре топлоизолирата. Итонковата стена нещо не ми се нрави като вариант. Очаквам мнения по начинанието.
По-добре залепи стиропор отвън и вата в стената.
rap66 - специалист
Ако поставя стиропора отвътре върху външната стена (циментовата плоскост) , си спестявам шпакловането и мрежата отвън. Малко ме притеснява евентуалното образуване на термоклин по профилите и винтовете от вътрешната страна на стената.
Matchless - специалист
Тц,Тц...Ще се изпълнят сто манипулации а цялата работа опира до шпакловка на 5 квадрата който ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ ще се шпакловат.
KIBRIT - специалист
Моята идея е същата,и засега съм се спрял на ТОЗИ вариант ! :?
Бих приел оферти за реализацията му,от разбиращи и сръчни хора.
Става въпрос само за затварянето на балкона,без монтажа на дограмата.
Балкона ми е 3,30/2,60,а самата дограма-2,10/1,50.
В момента е усвоен,но дограмата е стара/дървена/ и ще я сменям.

P.S.Благодаря за идеята на предаването "Мисия моят дом",откъдето е материала,към който съм дал линк !
prascho - майстор
Абе то тези предавания са малко комерсиални и доста рекламни. Според мен на моменти дават и неточна информация. Пропуснати са пароизолацията също така при модела за нанасяне на стиропор се остава с погрешно впечатление, че плоскостите не се разминават! Същото се отнася и за хпс на пода! Дюбелирането също не е точно така. Да не говорим, че аквапанелите плоскости са по 30 лв/м2 без ддс.

Тема "Външна преградна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: