Монтаж, топло и звукоизолации.
b_stoilov - специалист
Трябва да слагам изолация на стената и отгоре съм решил да го затворя с гипсокартон.На стената има врата и не ми е ясно как и с какви профили се прави.
Рамката знам,че е от UD профили който се слагат по тавана,пода и страничната стена.Вътре м/у UD профилите се слагат CD профили.Въпроса ми е там където ще е касата на вратата как и с какъв профил се прави? Прилагам и снимка.Там където е червената линия какъв е профила и как се захваща за стената?

И друго.На тавана ще правя окачен таван на 1 ниво.Искам да изравня тавана понеже е много крив! Въпроса ми е как да съединя профилите на тавана с профилите на стената?Или се прави първо стената после тавана? :?

Прикачен файл

31_03_08_1643_196.jpg
31_03_08_1643_196.jpg (29.41 KиБ) Видяна 4367 пъти
marto - специалист
не съм много добър с фотошопи и т.н. но колкото мога толкова :-D

дебелата линия е ЦД а тънката УД "петната които съм направил са окачвачи,тях може да ги сложиш от едната страна на профила както съм белязал.Изправяш ЦДто ковеш го за окачвачите и после слагаш УДто което можеш да се пречупиш откъм ЦДто за ги захванеш едно за друго

а на 2въпрос : профилите на стената и на тавана не се съединяват!!!правиш си стената,затваряш с картон и на него ковеш УДто което ти е за тавана

Изображение
b_stoilov - специалист
Добре,но не виждам къде е снимката. :?
marto - специалист
:shock: е как къде е?...ползвам съм твоята снимка и съм драскал върху нея!!в горният пост съм я сложил
b_stoilov - специалист
Не виждам нито снимка нито линк. :?
b_stoilov - специалист
b_stoilov написа:
Не виждам нито снимка нито линк. :?

:-D Явно не я виждам само от служебния компютър.Сега ми стана ясно. :lol: А УД профила над вратата няма ли да е по-добре да се замени с ЦД пак с окачвачи? :?

Тема "Обшивка на стена как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: