• 1
  • 2
Вашето лично помещение
Здравейте имам един голям проблем с луничките на който се надявам, че някои ще ми помогне!! Той е следния:
Поставих си в спалнята пет лунички по 35W в гипсокартона кото направих грешката да ги сложа в последствие; т.е. първо мислех да сложа някакав лампион и сложих гипскартона и след това реших да сожа луни, на се появи следния проблем нямаше как да сложа голям трансформатор и се наложи да сложа три. Свържах ги един траф от 70 вата за една луничка от 35 вата и два трафа по 105 вата като всеки е свързан с две луни по 35 вата. Сложих и клуч за регулиране на осветлението. Дотук додре като ги вклуча работат нормално и се рагулират нолмално, на след като поработат десетина минути идва проблема и той е че като искам да намаля осветлението почват да се намаляват по отделно. Първо почват двете от единия траф после от другия и накрая остава само едната която е с 70 ватовия, а на всичкото отгоре вчера останових че като работат повече време и четерите угасват самички и остава да свети само едната и след известно време се вклучват отново сами!!! Просто не знам какво става и как мога да отстраня този дефект. Много щте се радвам ако някои има отговор!!!!! :?
Защо никой не отговаря? Никой ли не знае от какво може да е този проблем!!!!
velsi - Почетен майстор
Предполагам регулираш 220-те волта. Явно трансформаторите ти нещо не се понасят с регулатора. Мислил ли си за вариант да регулираш 12-те волта?
Клуча за регулиране наистина ми е на 220 волта, но няма начин даго прекарам на 12 волта защото вече съм шпакловал и боядисал и няма начин трябва да кърта и да почвам всичко отначало :cry: такаче нямали някакъв друг начин примерно ако сложа обикновен ключ :? а и имали вероятност трафовете да прегряват и изключват защтото имам вата между гипскартона и стария таван :? Имали такава вероятност защтото аз все пак не сам специалист, но получих и тази информация възможнолие?????
masteradmin - майстор
Много просто трафовете ти са електронни, може да ги познаеш по това че са сравнително леки като за тансформатор. Просто или се откажи от регулиране или си купи от евтините трафове които са с намотки.
А може и просто да прегряват в офиса имам подобен проблем. Виж си трафовете и ще видим.
ОК ще проверя да не загряват, а и ще пробвам с обикновен ключ дано се получи! Мерси за помоща! Ще пиша какво е станало! А между другото ако сложа обикновенни трафове няма ли да изгарят :? И още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!![/quote]
tottenham - специалист
е това, че ключа регулатор му е вързан към 220 те волта, а луничките са на 12 волта, би ли било проблем?
velsi - Почетен майстор
Не е проблем, но не си купувай електронен трансформатор, а обикновен.
Смених ключа с обикновен и всичко вече е ок :o :o :o :o :o
  • 1
  • 2

Тема "Голям проблем с лунички! Помогнете" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: