• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Вашето лично помещение
К А Я - специалист
И аз се включих в този филм наречен "Падащо легло". През 75-та правих подобно 160/200 с отваряне по късата страна, но си беше трудно вдигането. Разбира се в тези години нямаше никакви механизми и информация. Години след това си взех разпъващ диван и леглото бе развалено. И двете решения си имат отрицателни страни.
Сега отново стои на дневен ред този въпрос.
Само на едно място в София успях да намеря при производители действащ модел в офиса да опитам лесно ли се вдига. Е, не беше кой знае колко по- лесно от това което бях правил. Уверяваха ме, че до месец-два щели да правят нов механизъм, с който щяло да бъде по-лесно. Цена около 1500 лв. за посочените размери. Не успях да намеря дълги амортисьори на поносими цени, а на няколко места ми казаха, че не продават такива като резервни части. Та остана варианта като https://www.youtube.com/watch?v=4t5HMzA ... 1395610099.
Ползвах готови подматрачни рамки. Като цяло механиката е проста и не изисква кой знае какъв мисловен ресурс и инструменти.Който му се занимава може да пресметне действащите сили, но трябва да се знаят и характеристиките на пружините или да се поръча такива с необходимите параметри, но в случая не са необходими подобни усложнения на мисловният процес. Ъглошлайф и бормашина са достатъчни. Разбира се и малко място на балкона за изработката му.
Тъй като пред леглото исках да има нещо като диван просто трябваше да преценя оста на въртене така, че хем той да не е много нисък, пък и леглото да не е много високо. При мен диванчето е с височина 32 см, а леглото 52 см. Използвал съм общо 6 пружини, но има възможност при необходимост да се добавят още. Усилието на повдигане от спуснато положение е 10 кг. Може и да се направи и по-малко, но съпругата ми /66 години/ борави с него с лекота.
За сега не е облечено в рамка, няма заключване в горно положение, но усилията на пружините са така подбрани, че при вдигнато положение не позволяват на леглото само да се отваря.
Цена на тази дандания - профили , пружини и болтове с гайки и шайби около 60 лв. Време за изработка по-малко от ден с кафета, бира и цигари.
Последна промяна от К А Я на вт юли 12, 2016 1:36 pm, променено общо 2 пъти.
nakatasan - специалист
bulhomes2 написа:
Че той е 4 лева амортисьора. Кое му е скъпото?
Амортисьорите са евтини, но целия комплект механизъм го продават безбожно скъпо.
За легло 180х200 най-евтините панти ги намерих на цена около 250 лв, които се поръчват, нямаха ги налични и не се знаеше кога биха доставени, но си искаха капарото, за да ги доставят. Скъпо е за едните ламаринки и някакъв китайски амортисьор. Има и други които са от 900 лв някъде до около 2500-3000 лв, като в тази цена са включени и плоскостите с които се изгражда като гардероб-секция.

На клипове и приказки е лесно, но на практика не мога да си го представя, за да си изработя сам пантите. Леглото е с подматрачна рамка с крака, но заема много място.

Поздрави
emosms - специалист
ДимитърT написа:
Искам да информирам всички потребители във форума относно механизма за падащо легло на Балкан Юг. Оригиналният механизъм бе изработен от нас и въведен в производството и на пазара в България и Европейският съюз.Преди около 10 месеца с нас се свърза управителя на Балкан Юг с офертата да е наш представител като условието бе ние да не предлагаме механизма никъде другаде на територията на България. Бяха поръчани общо 21 комплекта от механизма. Днес с Разочарование открихме че Балкан Юг са произвели почти 100% копие на механизма ни и го предлагат на пазара. Казвам почти, защото има някой неща които не са им известни и/или не са обърнали внимание. На пръв поглед механизма е същият. Искам да информирам всички до които стига това съобщение че ние като производители сме информирали дадените институции, и докато продължава предлагането на копието на продукта ни, ние сме отворени към пазара и предлагаме механизма за падащо легло на едрова цена от 60лева. В комплекта се съдържа: Механизъм ляв и десен, болтове за монтаж, както и пълен чертеж и упътване за направата на легло.

Благодарим за вниманието
Eвала, дайте линк към ваш сайт, контакти!

Механизмите от този сорт носят доста солена надценка. Аз също обмислях вариант за такова легло и най-евтиното което намерих беше това от балкан юг.

На доста висока цена, като се има предвид че нито стоманата е нещо особено, нито има лагери нито нищо.
Та за серийно производство... В никакъв случай не мога да повярвам че цената е реалистична.

И в крайна сметка се отказах от варианта падащо легло.
За всеки които не е наистина много притиснат по отношение на пространството има много по лесен вариант
- легло на колелца (от балкан юг :D) и закрепена табла на стената.
С 9 колелца стана перфектно. Леглото с матрака е минимум 80-90кг, движи се плавно и сам човек може да го мести и върти.

При извъртане на леглото настрани до стената имаме нещо като диванче.
Аз точно отсреща мога да си сложа и lcd телевизор :).
ДимитърT написа:
Искам да информирам всички потребители във форума относно механизма за падащо легло на Балкан Юг. Оригиналният механизъм бе изработен от нас и въведен в производството и на пазара в България и Европейският съюз.Преди около 10 месеца с нас се свърза управителя на Балкан Юг с офертата да е наш представител като условието бе ние да не предлагаме механизма никъде другаде на територията на България. Бяха поръчани общо 21 комплекта от механизма. Днес с Разочарование открихме че Балкан Юг са произвели почти 100% копие на механизма ни и го предлагат на пазара. Казвам почти, защото има някой неща които не са им известни и/или не са обърнали внимание. На пръв поглед механизма е същият. Искам да информирам всички до които стига това съобщение че ние като производители сме информирали дадените институции, и докато продължава предлагането на копието на продукта ни, ние сме отворени към пазара и предлагаме механизма за падащо легло на едрова цена от 60лева. В комплекта се съдържа: Механизъм ляв и десен, болтове за монтаж, както и пълен чертеж и упътване за направата на легло.

Благодарим за вниманието
Здрасти колега . Все още ли произвеждаш механизми
blue_g написа:
здравейте фенове, намерих българска фирма в кв. Слатина която ги прави тези легла при това на доста прилични цени. Цените им са ниски защото механизмите които използват са доста по елементарни. Модела който ми предложиха беше подобен на горепосочения на цена от 450лв с включен матрак. Механизма е с обикновенни панти а не на амортесьори. Принципно исках леглото да не е хоризонтално, но като се има предвид използвания механизъм ще е доста тежко за вдигане и спускане всеки ден...не за мен де...за жената. Има модели и с амортесьори но там цените вече са цифромания... :?
Компромисен вариант е вдигането да става с пружини.
Здравейте момчета кадърни и можещи,обръщам се към всички,но най-вече към Димитър производител на механизми за падащи легла. Изпаднах в немилост като купих легло от Даник144/190 по спешност,защото ми пропадна моето,но като жена нищо не разбирам пък ми се видя и евтино в сравнение с другите. Сложих матрака и не можах да го помръдна. Обадих се във фирмата,но ми казаха,че за това легло не става механизъм. Разревах се,защото живея в боксониера и е невъзможно да стои винаги разгъната. Моля ви от сърце,който разбира от вас да ми направи някакъв механизъм,който да поема част от тежестта. При отговор от ваша страна ще изпратя снимки на леглото,за да може да се прецени как да се захване като се има в предвид,че разстоянието между леглото и страницата е 5мм,но майстор,който умее ще прецени най-добре как да го монтира. Ще бъда благодарна на всеки,който ми отговори и успее да помогне..Благодаря предварително
XpacTa - специалист
A какъв е матрака? Ако е латексов теглото е едно, ако е с пружини бонел е съвсем друго. Само да уточня - не мога да предложа изработка на механизъм.
miliad - майстор
Да не звуча отчайващо, но- първо се избира размера на матрака, после се избира посока на отваряне и вид механизъм/ тук е мястото и на бюджета/, после според механизма се проектира кутията на леглото и корпуса на шкафа в който ще се прибира то.Конструкцията е строго специфична за всеки вид механизъм за повдигащо легло.
Така че това, че имате някакво легло с нищо не ви помага в случая.
brpraziel - специалист
Здравейте колеги.

Наскоро смених апартамента и сега единственото решение което виждам за повече пространство е едно такова легло. Някои знае ли къде може да се изработи(около София) такова стабилно легло с размери 180/200.
другия варянт е да се захващам аз по модела на @Азазел :D.

Ще се радвам ако някои има идеи да сподели.

Мерси.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Падащо легло/спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: