• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Вашето лично помещение
nakatasan - специалист
Здравейте, интересно е станало. Замислям се и аз за нещо подобно, защото мястото ми е ограничено. Имам няколко въпроса:
- като себестойност колко излиза цялото легло?
- Защо трябва да се оформя като шкаф? При спуснато легло тези странични плоскости над главата ми действат потискащо, все едно ще спя в шкаф.
- Възможно ли е леглото да се изпълни с висока плоскост към стената, а където се захваща долу да са нисички или на около 1 м височина максимум тази странична вертикална плоскост?
Поздрави
Азазел - помощник
Здравейте!
И аз влезнах в джаза със собствен проект за падащо легло!
Прикачен файл:
IMAG0380.jpg
Прикачен файл:
IMAG0372.jpg
Прикачен файл:
IMAG0428.jpg
Прикачен файл:
IMAG0413.jpg

Прикачен файл

IMAG0436.jpg
ZEDYCUS - майстор
=D> Има ли заключване в горно положение.
Малкия помощник е доволен от леглото. :-D
Азазел - помощник
Все още не е завършено!Ще има допълнителни страници,които ще заключват леглото а от долу ще остава диван(на отсрещната стена е монтиран телевизор).Идеята на отварящите се страници,освен заключването,е и усещането за пространство.Иначе,като лежиш на една страна и пред теб ще има ПДЧ,пък и нямаш видимост към децата.Освен това от въпросните страници ще пада плот,който ще играе ролята на нощно шкафче.
Много мисловен ресурс съм вложил във този проект! :axe:
nakatasan - специалист
Колега, бихте ли споделили какви механизми на парните сте използвали?
Азазел - помощник
Механизма е лично производство!Взаимстван е от https://www.youtube.com/watch?v=4t5HMzA ... 1395610099 Най хубавото е,че за монтажа му се пробиват дупки единствено на стената,долу ниско и ако се наложи да се демонтира,слагаш первазите на паркета и...няма дупки.
ПП:
Ако питаш за пантите(че не мога да те разбера) са болт+месингова втулка.
Искам да информирам всички потребители във форума относно механизма за падащо легло на Балкан Юг. Оригиналният механизъм бе изработен от нас и въведен в производството и на пазара в България и Европейският съюз.Преди около 10 месеца с нас се свърза управителя на Балкан Юг с офертата да е наш представител като условието бе ние да не предлагаме механизма никъде другаде на територията на България. Бяха поръчани общо 21 комплекта от механизма. Днес с Разочарование открихме че Балкан Юг са произвели почти 100% копие на механизма ни и го предлагат на пазара. Казвам почти, защото има някой неща които не са им известни и/или не са обърнали внимание. На пръв поглед механизма е същият. Искам да информирам всички до които стига това съобщение че ние като производители сме информирали дадените институции, и докато продължава предлагането на копието на продукта ни, ние сме отворени към пазара и предлагаме механизма за падащо легло на едрова цена от 60лева. В комплекта се съдържа: Механизъм ляв и десен, болтове за монтаж, както и пълен чертеж и упътване за направата на легло.

Благодарим за вниманието
bulhomes2 - майстор
Ако не си го патентовал, които и институции да информираш - все тая.
nakatasan - специалист
ДимитърT написа:
Искам да информирам всички потребители във форума относно механизма за падащо легло на Балкан Юг. Оригиналният механизъм бе изработен от нас и въведен в производството и на пазара в България и Европейският съюз.Преди около 10 месеца с нас се свърза управителя на Балкан Юг с офертата да е наш представител като условието бе ние да не предлагаме механизма никъде другаде на територията на България. Бяха поръчани общо 21 комплекта от механизма. Днес с Разочарование открихме че Балкан Юг са произвели почти 100% копие на механизма ни и го предлагат на пазара. Казвам почти, защото има някой неща които не са им известни и/или не са обърнали внимание. На пръв поглед механизма е същият. Искам да информирам всички до които стига това съобщение че ние като производители сме информирали дадените институции, и докато продължава предлагането на копието на продукта ни, ние сме отворени към пазара и предлагаме механизма за падащо легло на едрова цена от 60лева. В комплекта се съдържа: Механизъм ляв и десен, болтове за монтаж, както и пълен чертеж и упътване за направата на легло.

Благодарим за вниманието
В този ред на мисли, не смятам дори 1 лев да дам за такъв механизъм, независимо от производител, марка, продавач.
Безбожно висока цена, за нещо, което според мен само амортисьора, където се използва е скъпата част. Няма да уточнявам какви цени са ми посочвали за комплект механизъм.
Бих могъл и сам да си направя, за да си приспособя голямото легло да се вдига и са ми се освободи допълнително пространство. Но малко кинематиката и размерите, на отделните елементи ми е Х. Не смятам да го произвеждам и продавам. Просто малко от малко да си улесня и подобря живота. Все пак това е сайт "Направи си сам".
Поздрави, не искам никой да обиждам.
bulhomes2 - майстор
Че той е 4 лева амортисьора. Кое му е скъпото?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Падащо легло/спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: