• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Вашето лично помещение
blue_g - специалист
Скоро едва ли ще стане :D , но определено имам мераци....този модел най ми допадна...
как мислите....освен дървен материал и винкел....от какво бих имал нужда за основната конструкция....трябва нещо като схема да се изготви...нещо като конструкция на леглото....и тогава да почна за го правя :?
Стефан - майстор
Заваръчен апарат,електроди,шайби за рязане,грунд,автоемайллак, ролетка,и още доста неща.
Ей,ама ти въобще не искаш малко да се напънеш и да помислиш!!!Питаше за идеи,дадена ти е,харесал си я,действай тогава.Или ще искаш и някой да я реализира!?!?
Bobby - специалист
Все пак това е форум и всеки може да поиска съвет, аз лично не съм правил такъв тип конструкции, но все още ми е интересно как ще изглежда.
blue_g - специалист
не бе човек :), няма проблем да я скицирам ... тези другите неща са си задължителни....но форума е за това да се споделят идеи и различни варианти за изпълнението на проекта....ако имам възможност дори бих качил скицата..., но още не знам как и къде... :roll: Надявам се и други да проявят интерес, както и да предложат идеи за подобрения на скицата :wink:
masteradmin - майстор
ето 2 снимки

Прикачен файл

21_7.jpg
21_7.jpg (43.4 KиБ) Видяна 53500 пъти

Прикачен файл

21_6.jpg
21_6.jpg (100.66 KиБ) Видяна 53500 пъти
Стефан - майстор
Това също е добро решение, въпреки, че не е падащо легло. Според мен е бутащо легло.
За това обаче трябват две условия - висок поне 3,2 м таван и доста здрава / неподдаваща / конструкция на раздвижената плоскост над леглото. Най-добре бетонна плоча.
Другата хубава идея, която виждам е, ако встрани от леглото се изпълни и хоризонтален гардероб.
Арата
В Соmо, в детския сектор има детска спалня с падащо легло. Ако си мераклия иди и я погледни заради принципа, на мен ми изглежда здраво направена.
Соmо е разположное в района на Технополис -Младост, Бизнеспарка, Околовръстното.
velsi - Почетен майстор
Според мене в случая дизайна определя конструкцията. На мене най ми допадна този вариант.
Изображение
Изображение
Дизайна е много оригинален, за разлика от тази която автора на темата е харесал. На мене тя ми изглежда като болнична кушетка. Няма място за сравнение просто.
В случая тази конструкция предполага нещо като движещ се успоредник (пантограф) за да се изправя таблата на спалнята в отворено положение. Мисля, че при този вариант по-лесно би се балансирала конструкцията, за да се вдига и спуска лесно. Би могло да се изпълни от тънкостенни стоманени тръби или дори от алуминиеви профили.
masteradmin - майстор
Мисля че изпълнението ще е доста трудно, а и нищо не се вижда от механизма. Чесно да ви кажа аз един стол направих, но нещо не съм му изчислил центъра на тежеста и като се облегнеш се обръща назад. Така че ако не са ти ясни 100 % нещата едва ли ще стане от първия път.
Стефан - майстор
Към Арата -
Интересно ми е кой е производителя на това легло от Сомо. Пратете ми информацията на лични. Моля!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Падащо легло/спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: