• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Вашето лично помещение
ogy76 - напреднал
Още снимки:

Прикачен файл

Снимка0548.jpg

Прикачен файл

Снимка0547.jpg

Прикачен файл

Снимка0545.jpg Монтаж на късите страници

Прикачен файл

Снимка0543.jpg Дясна страница

Прикачен файл

Снимка0542.jpg Монтаж на лявата страница
ogy76 - напреднал
Жалко , че могат само по 5 снимки да се качват #-o

Прикачен файл

Снимка0552.jpg

Прикачен файл

Снимка0551.jpg Планката на амортисьора също е готова

Прикачен файл

Снимка0550.jpg

Прикачен файл

Снимка0549.jpg Монтаж на оста на въртене
ogy76 - напреднал
Незнам защо качвам снимките във възходящ ред а после се виждат в низходящ :?
bulhomes2 - майстор
С нетърпение чаках да видя дали си намерил от дългите амортисьори като от снимката, но вече виждам, че са от тези по 4-5 лв. Ако някой има информация къде може да има по-дълги амортисьори - ще съм благодарен.
ogy76 - напреднал
Ако трябва да съм точен тези са по 3,80лв/бр. Мисля ,че дължината няма да е проблем защото също са 1200N , но това ще се разбере след като направя всичко останало по леглото.
ZEDYCUS - майстор
Дълги амортесъори по 1000N или 1200 в магазин за Лада-авточасти от Алеко или Самара. Цената беше около 8 или 9 лв руски марка Фенокс, взимах за пасат комби.
Поздрави за леглото :prayer: , следа я с интерес темата. Ще чакам крайния резултат.
bulhomes2 - майстор
Ще си пусна отделна тема да не бъркам тази на Оги. Оги, ще ти ползвам снимката ако може.
ogy76 - напреднал
А с отвор за болт ли са или с ябълка , защото трябва да са като тези за да ползвам вече готовите планки:

Прикачен файл

Снимка0554.jpg
bogomilZ - специалист
ogy76 написа:
А с отвор за болт ли са или с ябълка , защото трябва да са като тези за да ползвам вече готовите планки:
Здравей Оги,
прави ли модел на кинематиката на механизъма - предполагам ще имаш два проблема - много ти е далече окачването на амортисьора от точката на върнете и вероятно няма да може да се развърти на 90 гр при този ход на амортисьора (мисля че хода беше 230 мм)
ако сложиш ПДЧ на лицето на кутията ще стане много тежко и 1200 N няма да могат да го вдигат, вероятно ще се наложи да ги сдвояваш
съвета ми е направи си модел от шпертплат или дъска и намери точните места на окачването
и при вдигнато положение ще трябав да осигуриш натяг на рамката и от там губиш около 20 мм ход на амортисьорите
bulhomes2 - майстор
За положението на амортисьорите спрямо пантата си правих една табличка в Ексела, която ги смята. За твоите амортисьори с между центрово разстояние 360 мм (разгънато), 130 мм дължина на подвижната част и ъгъл за отваряне 90° се получава 112,1 мм за единия размер и 342,1 за другия. Това са размерите от оста на въртене до осите на амортисьорите. На практика трябва да гледаш едната ос на амортисьора да не е на повече от 112 мм от оста на въртене, а другата я закачаш при отворено положение без да те интересуват вече размерите. Ако превишиш малкия размер няма да можеш да затвориш леглото.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Падащо легло/спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: