• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Вашето лично помещение
velsi - Почетен майстор
падащо легло и примерен механизъм

Прикачен файл

90829-01-500.jpg
90829-01-500.jpg (23.47 KиБ) Видяна 20807 пъти

Прикачен файл

89616-is5.jpg
89616-is5.jpg (19.21 KиБ) Видяна 20807 пъти
solo5 - майстор
Много яко филмче за това как да си направиш wallbed :)
http://www.wallbed.com/videos/windows%2 ... adband.wmv
Здравейте!
Някой може ли да ми препопръча читава фирма или майстор, който да изработи качествено (и на поносима цена), ето това падащо легло-диван:
http://www.bonbon.co.uk/clei/atoll.htm
Предварително благодаря!
Стефан - майстор
Liliakar, не знам от къде ти е линка, но това е вариация на лично мой проект, който предложих безвъзмездно на един мойстор на мебели от Враца преди 13 години. Не знам какво е развитието на темата, но виждам точно моите чертежи. Естествено, малко обработени творчески.
velsi - Почетен майстор
Сайта е на някаква английска фирма и едва ли са точно твоите чертежи, просто такива легла изглеждат принципно по един и същ начин. Има доста модели, разгледай ги.
Стефан - майстор
velsi, може и да си прав. Възможно е и да съм се объркал. Но, кажи ми, ти би ли познал някоя лично твоя творба, независимо от изминалите години? Това ме навежда на мисълта, че бих могъл да то обработя и патентовам.
marinskikt - специалист
От къде могат да се закупят такива механизми. Има ли ги в БГ въобще. Не съм ги срещал в магазините за обков в Русе.
marinskikt - специалист
Е тука ми изпариха всякакво желание. Ходих до една фирма, която може да достави механизма срещу скромната сума от 400 лв.
Сега се чудя как да го "побългаря". :lol:
velsi - Почетен майстор
Ами как. Единия вариант: отиваш пак във въпросната фирма и оглеждаш този механизъм. Ако го няма в наличност поне в каталог. После си изработваш металната част, а подходящ амортисьор си купуваш от някой магазин за авточасти. Втория вариант: измисляш си и си изработваш механизъма, а амортисьора пак от там.
Здравейте,
Първо да кажа - много готин форум :)
После по темата - ние у дома имаме подобно на предното показано сгъваемо легло, но не го вдигаме изобщо - ужасно тежко е и на мен ми е много трудно да го вдигам.
Страшно ми допадна идеята за подиум и легло под подиума с изздърпващ механизъм.
Благодаря за идеята :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Падащо легло/спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: