• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Вашето лично помещение
blue_g - специалист
здравейте фенове, намерих българска фирма в кв. Слатина която ги прави тези легла при това на доста прилични цени. Цените им са ниски защото механизмите които използват са доста по елементарни. Модела който ми предложиха беше подобен на горепосочения на цена от 450лв с включен матрак. Механизма е с обикновенни панти а не на амортесьори. Принципно исках леглото да не е хоризонтално, но като се има предвид използвания механизъм ще е доста тежко за вдигане и спускане всеки ден...не за мен де...за жената. Има модели и с амортесьори но там цените вече са цифромания... :?
blue_g написа:
здравейте фенове, намерих българска фирма в кв. Слатина която ги прави тези легла при това на доста прилични цени. Цените им са ниски защото механизмите които използват са доста по елементарни. Модела който ми предложиха беше подобен на горепосочения на цена от 450лв с включен матрак. Механизма е с обикновенни панти а не на амортесьори. Принципно исках леглото да не е хоризонтално, но като се има предвид използвания механизъм ще е доста тежко за вдигане и спускане всеки ден...не за мен де...за жената. Има модели и с амортесьори но там цените вече са цифромания... :?
Може ли да дадеш координати на тази фирма в Слатина? Благодаря предварително!
blue_g - специалист
София,
жк. “Слатина”, ул. “Слатинска” 18
тел.: 971 95 79, gsm: 088 8 51 89 84, раб. време: 10.00 - 19.00
събота: 10.00 - 14.00
ogy76 - напреднал
Здравейте ,
живея в панелен апартамент /спалня ,хол и кухня/и се наложи да направя спалнята на детска стая,а ние с жената се настанихме в хола. Мястото обаче не е достатъчно и за широко легло и за нормалните мебели за всекидневна. Хрумна ми една идея и след малко ровене в нета намерих решението на проблема ми - падащо легло. Изчетох темите във форума и обиколих магазините в Пловдив за мебелен обков , намерих механизма/доста солен от 190лв в Балкан ЮГ до 400лв на другите фирми/.Реших , че не е невъзможно да го направя сам , намерих амортисьори 1200N и снимка на останалите части/планки и т.н./ , но никъде не можах да открия чертеж оразмерен за да сработи всичко това. Ще ми се да имам такъв за да избегна принципа "проба-грешка".
Молбата ми е ако някой има такива чертежи,скици да пусне нещо във форума.
messershmit77 - специалист
Колега, във форума има схема,прегледай темите по-внимателно и за колко ги купи Хамортисьорите,успех.
mumar - специалист
Колега, извинявам се, но с тези питанки мноУ ми заприлича на БГ- мамите...
То и аз живея в такъв апартамент, но не съм си позволил да пиша така!
"живееме" с жената в "кухнята" :-D
Не е лошо да се научите да ползвате търсачката преди да се допитате до тук, на хората все пак им е отнело време, а ти искаш наготово всичко хоп и хайде!
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... EE&start=0
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=23616
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=110
Може и да се повтарят някои, но все ще има акъл за ползване!
ogy76 - напреднал
mumar написа:
Колега, извинявам се, но с тези питанки мноУ ми заприлича на БГ- мамите...То и аз живея в такъв апартамент, но не съм си позволил да пиша така! "живееме" с жената в "кухнята" Не е лошо да се научите да ползвате търсачката преди да се допитате до тук, на хората все пак им е отнело време, а ти искаш наготово всичко хоп и хайде!http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... ?t=110Може и да се повтарят някои, но все ще има акъл за ползване!
Не съм ти колега , защото пише че си "специалист" аз мога да се определя като любител на принципа НАПРАВИ СИ САМ.
Преди да пусна темата прегледах всички теми във форума за прословутото легло , както писах намерих много инфо и снимки на механизмите , има и много идеи за типа на самото легло. Това което май не си разбрал е , че търся някакви оразмерени чертежи или скици. А снимки на такива легла може да се намери лесно дори в GOOGLE изображения.
А това как се изразявам е мой проблем , по-добре виж в огледалото и тогава критикувай хората - мноУ ми заприлича - това май беше твоя реплика =D>
И аз се извинявам на останалите участници във форума за репликата.
На въпроса за цената на амортесьорите - 3,80лв/бр. от Балкан Юг - Пловдив
MrMurdjo - майстор
ogy76 написа:
Не съм ти колега , защото пише че си "специалист" .......
:-D :lol:
Извинявам се за извънтемието, но горното много ми хареса. А цялата ситуация е едно към едно с класическия модел на бг форум, където един като попита, останалите дружно му обясняват колко е тъп. :rolleyes:

Ако ogy76 има предвид конкретен модел механизъм, не е ли възможно да му свали размерите и устройството от където го има изложен?
fox_vt - майстор
Ще следя темата с интерес и аз съм замислил същата схема направи си сам падащо легло,че цените не ми се нравят.
ogy76 - напреднал
Това е механизма - намерих го от Леглото на Мърфи /Create a bed/.
Както по-горе съм писал намерих амортисьорите , планките ще си направя сам с доработка - ще сложа лагер на тези , около които се завърта цялото легло . Единствено не можах да намеря чертеж с размери , който да ми покаже къде точно се поставят нещата за да сработи от раз , за да не се налага да пробвам н-брой пъти докато се получи.

Прикачен файл

kit_included1.jpg
kit_included1.jpg (76.16 KиБ) Видяна 31034 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Падащо легло/спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: