• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Вашето лично помещение
bulhomes2 - майстор
Виж това е интересна идея с двата амортисьора. Като няма по-дълги... Обаче специалистите да кажат - не трябваше ли черната част винаги да е отгоре? Тоест да обърнеш едните амортисьори.
ogy76 - напреднал
bulhomes2 написа:
не трябваше ли черната част винаги да е отгоре? Тоест да обърнеш едните амортисьори.
Как си го представяш да стане захващането един за друг . Сега съм ползвал присъединителна муфа М8Х25 а за предложението ти се сещам само за заварка . И каква е разликата дали е отгоре или отдолу черната част . Това са газови амортисьори нама масло или каквото и да е друго което да се "разлее". За мен важното е , че сработиха като един и ми предоставиха така нужния ми по-дълтг ход . :yawinkle:
bulhomes2 - майстор
Че каква е разликата в ушите на черната и сивата част? Ей не съм специалист. Някъде тук съм срещал, че има значение и затова ти казвам.
ogy76 - напреднал
bulhomes2 написа:
Че каква е разликата в ушите на черната и сивата част?
Аз също не съм специалист . Ухото на черната част е заварено за нея , а това на ствола се развива и има шпилка М8 под него . По този начин съм сигурен че двата ствола са в съосие . Ако заваря или сдвоя с болт и гайка ще избягам от т.нар. съосие и при напрежение могат да се изкривят амортисьорите .
Така поне смятам аз и затова ги сдвоих по този начин . :?
ogy76 - напреднал
Леглото е напълно готово :supz:
Ако някой пожелае да види резултата и пътя до постигането му може да разгледа блога ми . Има линк по-долу
stanimir62 - специалист
Адмирации. Да си го ползваш със здраве.
klomo - специалист
Колко време, ресурки, части за пари и услуги ти струваше всичко ?
king82 - специалист
Аз също съм на вълна падащо легло в момента,стигнал съм до някъде и ми се явяват въпроси. В момента умувам за размерите на точката на въртене и положението на амортисора. След като ползваш леглото от няколко месеца ви следвало да имаш впечатления вече - работи ли си нормално, има ли някой размер който би променил, силата на амортисорите? Това би ми било полезно, а и на всеки който се захване с подобно легло.
ogy76 - напреднал
От употребата му досега мога да кажа само , че ще се наложи да сменя двата амортисьора от 1000N на 1200N .
И сега работят успешно , но на съпругата ми и е малко тежко да го вдига. По-точно първите 50-60см от земята . Като станат четири от по 1200N мисля , че нещата съвсем ще се получат .
Иначе всичко останало е О.К.
\:D/
bogomilZ написа:
Ogy,
виждам че напредваш с леглото. Следя темата от началото и се споделя своя опит
В къщи сме с три такива легла и съм правил още четири на приятели. Чертежи нямам , защото всяко решение е индивидуално.
При теб виждам следните недостатъци което може да ти окаже проблем
използването на лагери не е фатално но усложнява кострукцията - имаш въртене на 90 гр и до два пъти на денонощие - аз използвам текстолитови втулки
точката на въртене ти е много навътре в корпуса - като направиш кинематиката ще има проблем в долния край на рамката при вдигнато положение- когато започнеш да сваляш леглото долния край описва окръжност и ще започне да се приближава към дъното и трябва да му осигуриш достатъчен луфт - може и да бъркам защото не видях доста размери по чертежите
избора да използваш амортисьори е по компактен от варианта с пружини ,но е по ограничен от точния ход на амортисьора
аз използвам обща метална плоча за въртенето и горния край на амортисьора за да гарантирам механична якост защото натиска е 1200 Нютона - по слаби няма да могат да вдигнат леглото
в твоя случай има доста голямо разтояние между рамката за матрака и външния корпус и ще имаш проблеми с външното декориране
при теб носенета на тежеста е от винтовете а аз вкопавам втулката на лагеруването във външния корпус - винтовете тогава само крепят плочата и страничните царги са максимално близо до външната стена

ще огледам още неща и ще ти пиша
ако ти са нужни може да направя снимки на моите реализации
Забелязвам че темата е малко стара,но на мен сега ми се налага да правя нещо подобно.Може ли да помоля и вие да качите малко снимки и евентуално ако ви се намират размери на вашите механизми или да ги премерите и качите ако не ви затруднявам,казахте че у дома имате няколко легта. Мен ме вълнуват само механизмите с останалото ще се справя сам.Предварително благодаря.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Падащо легло/спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: