• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Вашето лично помещение
ogy76 - напреднал
Предполагам ,че нужната ми информация ще я има в диска или брошурите от снимката , но как да ги намеря :?
shadowman - майстор
Имай предвид, че с тези амортисйори има голямо напрежение и може да стане съкътлък, тоест ще се чупу нещо. Виждал съм турско чупено, а това от 400 пари е на пружини и е по-добро.
ogy76 - напреднал
shadowman написа:
Виждал съм турско чупено, а това от 400 пари е на пружини и е по-добро.
Сигурно е така , но и парите са му хубави. Мисля да направя метална рамка в/у която да сложа матрака , а амортисьорите да са захванати към нея.
ogy76 - напреднал
Това са малко снимки на планките които ще държат амортисьорите и тези с осите на въртене на леглото.
Засега съм до тук , в момента подготвям металната рамка за матрака. Като стане готова ще кача още снимки.

Прикачен файл

Снимка0524.jpg

Прикачен файл

Снимка0522.jpg

Прикачен файл

Снимка0519.jpg

Прикачен файл

Снимка0520.jpg
masteradmin - майстор
Чакам с нетърпение крайния ефект. Един приятел ме молеше за нещо подобно да му помогна.
ogy76 - напреднал
Благодарение на bibi0309 :prayer: имах възможност да започна този проект.
За тези на които им е интересно качвам и моите чертежи - копирани от информацията дадена ми от колегата и преработени с моите размери и решения.
Ето и още малко снимки:

Прикачен файл

Снимка0532.jpg

Прикачен файл

Снимка0531.jpg

Прикачен файл

Снимка0530.jpg

Прикачен файл

Снимка0529.jpg

Прикачен файл

Снимка0527.jpg
bogomilZ - специалист
Ogy,
виждам че напредваш с леглото. Следя темата от началото и се споделя своя опит
В къщи сме с три такива легла и съм правил още четири на приятели. Чертежи нямам , защото всяко решение е индивидуално.
При теб виждам следните недостатъци което може да ти окаже проблем
използването на лагери не е фатално но усложнява кострукцията - имаш въртене на 90 гр и до два пъти на денонощие - аз използвам текстолитови втулки
точката на въртене ти е много навътре в корпуса - като направиш кинематиката ще има проблем в долния край на рамката при вдигнато положение- когато започнеш да сваляш леглото долния край описва окръжност и ще започне да се приближава към дъното и трябва да му осигуриш достатъчен луфт - може и да бъркам защото не видях доста размери по чертежите
избора да използваш амортисьори е по компактен от варианта с пружини ,но е по ограничен от точния ход на амортисьора
аз използвам обща метална плоча за въртенето и горния край на амортисьора за да гарантирам механична якост защото натиска е 1200 Нютона - по слаби няма да могат да вдигнат леглото
в твоя случай има доста голямо разтояние между рамката за матрака и външния корпус и ще имаш проблеми с външното декориране
при теб носенета на тежеста е от винтовете а аз вкопавам втулката на лагеруването във външния корпус - винтовете тогава само крепят плочата и страничните царги са максимално близо до външната стена

ще огледам още неща и ще ти пиша
ако ти са нужни може да направя снимки на моите реализации
ogy76 - напреднал
bogomilZ написа:
точката на въртене ти е много навътре в корпуса
Предполагам , че си прав но съм копирал точните размери от оригиналния чертеж , само дето там бяха в инчове а аз ги направих в милиметри

kit_included1.jpg [ 76.16 KiB | Viewed 457 times ]
Взел съм ги от брошурата на снимката , дано не са се изгаврили в нея. Предполагам , че като е инструкция за монтаж на леглото всичко е пресметнато.
ogy76 - напреднал
Нещо не ми се получи със снимката.Ето тази снимка имах предвид:

Прикачен файл

kit_included1.jpg
kit_included1.jpg (76.16 KиБ) Видяна 25570 пъти
ogy76 - напреднал
Рамката на леглото вече е готова и започвам сглобките на плоскостите към нея. :hurra: Фиксирал съм страничните плоскости към рамката с коларски болтове. Монтирах оста на въртене на леглото и планките за захващане на амортисьорите към основата. Сега вече ще мога да поръчам лицевите плоскости и тези спъващи страниците на външната рамка.
Ето и малко снимков материал за направеното до тук:

Прикачен файл

Снимка0539.jpg Рамката вече е изсъхнала от боята и е в къщи за монтаж на останалото

Прикачен файл

Снимка0536.jpg

Прикачен файл

Снимка0535.jpg

Прикачен файл

Снимка0534.jpg

Прикачен файл

Снимка0533.jpg
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Падащо легло/спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: