Вашето лично помещение
ivanvasilev1970 - специалист
Emerald написа:
Спалнята ни често не е толкова просторна, колкото би ни се искало. Леглото, гардероба, тоалетката...и не остава много място-понякога една пътечка около леглото и толкова...
Какво пък...-нали е място само за спане...
Понякога е толкова трудно да я направим интересна и удобна- не всяка спалня разполага с удобна ниша за вграден гардероб и не навсякъде бихме могли да си позволим да направим изкуствено такава, а гардеробното помещение често е мечта.
Скучно и типично правоъгълно помещение, което става още по-банално със скучен и типичен правоъгълен гардероб, който отнема повечето от полезната площ.

Едно интересно решение от дизайнерът Роман Нефедов, което не мога да се стърпя да не покажа. Две гипсокартонени ниши в горната част на леглото не само поемат функциите на гардероба без да отнемат от така необходимото пространство, но и създават много интимна "вградена" част на самото легло и обособяват категорично "мъжката" и "женската" част на гардероба.
Остава доста пространство пред спалнята, където дизайнерът разполага мека мебел с масичка и телевизор оформен като картина.

Проектът е "бюджетен", т.е. ограничен е в рамките на 1000 евро и няколко дни, затова ремонта може да се стори не достатъчно луксозен, но е по-важен принципа и организацията на помещението. Много оригинално и функционално за апартамент според мен- достойна идея за заимстване, а всеки според средствата би могъл многократно да я подобри.

Аз не съм много съгласна с неговата идея за "хол и спалня в едно", т.к. спалня в толкова "будуарен" стил не е най-подходящо място за прием на гости. Затова пък приемем идеята му като луксозен вариант на спалнята или особено подходящ за семейство живеещо с родители примерно заради възможността за уединение.

Така или иначе, никога не е излишна една идея в повече за "икономия" на така ценни метри. :wink:

Изображение

Изображение
Здравейте,
някои може ли да ми прати/покаже снимките на Емералд от първия пост?
valyo - напреднал
Днес получих известие от темата и се сетих, че не съм публикувал снимки както обещах. Ето какво створихме преди повече от 4 години. Снимките са от първите дни на нанасянето, за това няма пердета и други подробности :-)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Преди година и половина успешно събрахме и детска кошарка, като махнахме едното нощно шкафче и избутахме спалнята до колоната :-)
Благодаря отново на всички които дадоха ценни съвети :-)
kir40 - напреднал
Крина е невероятен колега да те попитам от къде ги поръча межанизмите за преплъзване че аз попаднах на едни дето все се разглобяват

_________________________________________

http://bebolino.mymall.bg/categories/%D ... %80%D0%B0/

Тема "Да увеличим полезната площ в спалнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: