Вашето лично помещение
Стефан - майстор
А какво ще кажете за идеята да има две легла едно над друго вдясно от вратата. Но конструкциите им да нямат допирни точки.
dildes - специалист
:lol: :lol: :lol: мисля, че малко се изхвърляме а..., защо младите да спят заедно, като може да са на отделни креватчета?! То верно, че за едното е-не и един креват стига, ама къде отива романтиката, поне докато заспят да се гушкат :-D
valyo - напреднал
Еее Стефане ти съвсем уби романтиката :lol: По-нагоре за гушкане се говереше а ти реши проблема с отделни легла :lol: Все пак става дума за бъдеща родителска спалня (живот и здраве), а не за детска стая :)

Иначе направих варианта на който съм се спрял и този който ми предложи Дилдес. Наистина ако намеря по-тесен матрак и не е прекалено тесен ще се отвори доста пространство ..

Прикачен файл

1.gif
1.gif (6.56 KиБ) Видяна 15199 пъти

Прикачен файл

2.gif
2.gif (6.17 KиБ) Видяна 15199 пъти
Galski - специалист
Valyo, тази спалня съвсем спокойно може да се обзаведе с легло макс. 160/200см и да си има и гардероб. Ще ти го нарисувам ;)
Значи слагаш спалнята на стената срещу образуваната ниша, като оставиш поне 50-60см от колоната за минаване. Така от дясно на леглото ще ти остане около 200-220см място. В кьошето отстрани на вратата и до леглото (шкафчето му да речем) правиш "Г" образен гардероб (по поръчка ест.)
В нишата зад вратата също слагаш един гардероб (или пък скрин) - като гледаш да е толкова дълъг колкото навлиза в помещението "Г"-образния.
Под прозореца имаш място за да речем по-тясна тоалетка - жената да се кипри ;)
Нишата може да се използва същи и като направиш някакви етажерки, или да закачиш ТВ-то на нея... Това ми се струва най-рационалното решение в твоя случай!
Ще видя дали може нещо по-авангардно да се получи - има и вариант спалнята да гледа към прозореца, като тогава може да се направи една средно висока стеничка, на която да се опре таблата на леглото, но пък няма място за шкафчета острани, а гардероба да е само на стената до врата отдясно.
Лично аз бих направила описаното по-горе от мен ;)
Успех и после да се похвалиш ;)

Прикачен файл

spalnia_168.gif
spalnia_168.gif (10.07 KиБ) Видяна 15194 пъти
dildes - специалист
А, и другото, което трябва да предвидиш е къде ще сложиш някога живот и здраве детското креватче. От личен опит ти споделям, че поне до 1та годинка, детето е хубаво да спи при вас. Просто на жена ти ще и е по-удобно, защото се става по-няколко пъти през ноща и ако трябва да ходи в друга стая, ще бъде меко казана доста изнервена /разбирай изтощена/. Когато човек прави ремонт е хубаво да помисли за всичко, дори сега да не му е на дневен ред :lol:
Galski - специалист
dildes написа:
А, и другото, което трябва да предвидиш е къде ще сложиш някога живот и здраве детското креватче. ....
Абсолютно! Благодаря за напомнянето, dildes!!!
Изобщо не прочетох, че Valyo е написал :"Все пак става дума за бъдеща родителска спалня"....
Та към предложения от мен вариант - просто може да се пренебрегне "Г"-образния гардероб и да се постави там обикновен. Така се получава място и за бъдещо креватче!
valyo - напреднал
Galski и Didles благодаря ви много за помощта, много ми помогнахте :). Наистина си струва да пробвам да го направя малко по-раздвижено пък после ще пусна снимки с резултата.
Стефан - майстор
valyo написа:
Еее Стефане ти съвсем уби романтиката :lol:
Еее, колеги, Вие съвсем изкривихте темата на колежката.
Emerald написа:
Какво пък...-нали е място само за спане...
Темата беше за спалня, а не за е-ня :? Знам, че сте млади и се бъзикате с мен, но ще видите, че пясъка го няма там, където го търсите:wallbash: Някой Ви е изпреварил! :jg: Време и място има за всичко, стига да знаете как да си го направите!

И, все някога ще трябва и да поспите малко.
Иначе, идеята на колежката Galski ми допада.
Последна промяна от Стефан на вт сеп 05, 2006 1:27 pm, променено общо 1 път.
Emerald - модератор
Какви интересни дискусии се развихрят докато ме няма! :roll: :roll:

Вальо, отличен вариант ти е предложила Галски. :2thumbs: =D>

Бих се замислила малко за мястото на тоалетката за да освободя пространството под прозореца, но това са подробности.

Galski, добре дошла на нашия форум! Той винаги има нужда от идеи. :)
bob - специалист
Здравейте!
Много бих искал да видя снимките на гипсокартонените ниши, но за съжаление не ми ги отваря. Дали проблема е при мен? :? :?:

Тема "Да увеличим полезната площ в спалнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: