Вашето лично помещение
bikerider_ - специалист
Здравейте! Изправен съм пред дилемата по избор на матраци, понеже сегашният ми е доста твърд и ми е адски неудобен. Само с дунапрен е, без пружини, но въпреки това не съм забелязвал да се е вмирисал или мухлясал, въпреки че е само с 1 страна. Обаче се е вдлъбнал ужасно точно на д-то ми и практически спя на дървената скара под дунапрена(вградена в матрака) и поради това ръмби многооо! :x
Виждам също, че хитът на пазара са латексовите, докато при пружинните, особено на ТЕД, положението е доста прискърцващо, според ползващи ги...
Латексът обаче имал свойството да се вмирисва и мухлясва, ако не се обръща редовно, а пък е и доста скъпо удовоствие... :?
За дунапрена си знам от собствен опит, че се деформира жестоко, а и без пружини не струва, най-евтин е, но пък и се вмирисва при определени условия.
Та въпросът ми е какъв матрак да си взема, понеже бюджетът ми е ограничен, т.к. се налага да взимам 2. Имам около 250 на парче - става въпрос за размери 82/190. Гледах magniflex, happy dreams, dormeo, тед. Най-много ми харесаха първите, макар че за всичките се намира кой да ги оплюе в интернет - недоволни от happy dreams и dormeo не видях, макар че първите май са ми извън бюджета - 350 за пружина и латекс и 550 само за латекс - а пък са само с 2г. гаранция - magniflex са малко по-скъпи, но пък с 10 или 15г. гаранция против деформации. И те извън бюджета ми май...
:sad: От масово рекламираните тед виждам повече недоволни. Остава само dormeo ортопедик май, който е в бюджета ми. Какво ще кажете за тях? Или предложете друга марка, но да е качествена и да имат някаква гаранция.
Мерси в аванс за съветите!
Gofuss - специалист
:? този проблем ме тормози и мен ще се радвам на съвети в таззи тема от колегите с опит.Иначе аз засега съм се наточил за Magniflex,верно скъп но си мисля че си заслужава инвестицията.Пък може и да съм поредната жертва на рекламите знам ли :lol:
shadowman - майстор
Моя опит е следния (само да спомена, че правя мебели и предлагам матраци): започнахме с Елите, но нещо не ни се харесаха и сега сме с Тед, всеки ги иска (може би и поради причината, че имат повечеко реклами), макар да не съм много впечатлен от тях. В момента спя на сандвич лукс на Тед (двулицев дунапред), води се твърд и лошото е, че ако има влага в стаята тя отива в матрака затова ако ще се ползва такъв е добре отдол да диша (примерно да ползвате подматрачна скара). За мен повечето матраци са един дол дренки (сигурно има и хубави, но съм специалист в тази област), избора ти трябва да започне от това дали матрака ще е мек или твърд и после гледаш парите и тогава производителя (повечето хора искат твърд най-вече заради проблеми с кръста). За латексовите знам само, че са по-скъпи. Дано съм помогнал.
bikerider_ - специалист
Ами аз сега съм на твърд матрак и от него бягам... Дунапрен, който се е слегнал точно на д-то ми до дървената подложка вградена в него и някой път като легна на него направо не си намирам място от въртене!
Спал съм на меки матраци и нищо не ме е боляло, даже съм се чувствал много по-добре, като на облак, както се изразяват някои. От този твърд в момента обаче, даже ме болят гърбът или кръстът понякога. А и смятам разбирането на българина, че от твърд матрак кръст не боли, за доста погрешно.
Тед тотално съм ги отписал, точно заради масовите оплаквания на ползващите ги от тях. А и не мисля, че това което непрекъснато ни се рекламира, едва ли не насилствено, е толкова качествено - даже напротив, рекламира се, понеже иначе е боклук и не се харчи. Качествените продукти сами си правят реклама, от уста на уста...
sasooooooooo - "специалист"
Пружинен на Тед - не, от опит,
за Magniflex съм чувал добри отзиви
bikerider_ - специалист
И аз чувам добри неща за Магнифлекс, и гаранцията им хубава, само цената, която под 400 май не пада. :?
trevora - специалист
Аз съм с Нани : обикновенни, двулицеви, ортопедични,пружина-гаранция 5 години средна цена в зависимост от модела за матрак 90/190 около 150 лв.поне до преди година.За сега съм доволна ,но незнам за в бъдеще как ще бъдат.Иначе имат най-различни модели.Имат и сайт в нета.
Здравейте, аз лично за себе си бях пред дилемата дали да си взема латексов матрак или пружинен, накрая си взех матрак Империал от магазин за матраци Happy Dreams и съм доволен. Затова моят съвет е да посетите някой магазин и на място ще получите консултация както за модел матрак, така и за цената. Това мисля е най-добрият вариант за Вас, тъй като вие търсите оптимално добър вариант модел-цена.
bikerider_ - специалист
Вие хубаво си ги рекламирате тея сладки сънища, ма четете ли какво ограничение на цена имам(не знам управатилел ли се явявате, служител правещ реклама на хонорар по форумите ли)? Въпросният модел империал по мой спомени беше с цена около 350лв., което е почти двойно на лимита ми от 200, до 250 макс. И на мен ми хареса, само че...колкото до консултацията - служителките на магазина Ви в студентски град по-скоро ми казаха да съм решал пружинен или латексов искам, отколкото да ме поканят да ги пробвам. Просто не си станаха от д-тата и ми зяпаха бодлите в прическата като невидели, вместо да ми дадат качествена консултация...
Добре, че са тези на "Стамболийски", да ми дадат да пробвам както и 2 ориентировъчни цени на продукцията.
ПС:А и на последните им кажете да не си бъркат под блузата и да си слагат дезодорант, точно пред очите ми! Да се съобразяват малко и да се държат прилично!
Master_Kenobi - V.I.P.
bikerider_ написа:
И на мен ми хареса, само че...колкото до консултацията - служителките на магазина Ви в студентски град по-скоро ми казаха да съм решал пружинен или латексов искам, отколкото да ме поканят да ги пробвам.
:-D :-D :-D
bikerider_ написа:
...отколкото да ме поканят да ги пробвам. Просто не си станаха от д-тата и ми зяпаха бодлите в прическата като невидели, вместо да ми дадат качествена консултация...
:-D :-D :-D
bikerider_ написа:
Добре, че са тези на "Стамболийски", да ми дадат да пробвам както и 2 ориентировъчни цени на продукцията.
Ква ли продукция предлагат там?! :?
:-D :-D :-D
bikerider_ написа:
ПС:А и на последните им кажете да не си бъркат под блузата и да си слагат дезодорант, точно пред очите ми!
:-D :-D :-D

Да взема да си огледам матраците, що ли?! Дали не им е време за смяна?! :-D И за малко по-голям бюдеж, ква ли продукция ще видя по тия магазини?! :-D :-D :-D

Тема "Коя марка матраци?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: