Вашето лично помещение
sanita - специалист
Здравейте и поздравления за полезния сайт, радвам се че се развива!
Скоро си купихме апатамент двустаен, с идеята за тристаен. Ще ми предложите ли идеи как да стане това? Трябва да има още една самостоятелна спалня... Условието е да се запази мястото за кухня и съществуваща спалня, да си има трапезария и малка разтегателна гарнитура във всекидневната. Как да се изгради новата стена, от какви материали ( гипсокартон, итонг, пвц, стъкло или някаква камбинаиця), защото искам да има естествена светлина във всекидневната! Балгодаря Ви!

Прикачен файл

a001.jpg
Това е скицата
a001.jpg (51.27 KиБ) Видяна 6680 пъти
sanita - специалист
Защо никой нищо не казва?!?! Толкова ли няма някоя умна глава в този форум :roll: ...така се надявах на помощ!
Galski - специалист
Аз не мога да разбера, защо всички искат спалнята до прозореца... Както и да е. Но щом условието е да се запази кухнята, то преграждането освен със стъкло, или плъзгащи врати стъклени - едната част долу матова, а горе прозрачна друго не бих предложила.

Но погледнато реално не е необходимо чак такова изолиране на спалнята. Все пак нали ще е вашата?
Може с някаква модерна преградка тип етажерка - кубове да речем наредени разместени един върху друг - едни с гръб други без. Да има по-голяма свобода и въздух в помещението. Колкото и да е прозрачно, стъклото разделя - малко на офис може да го замяза... Но вие си решавате!
sanita - специалист
Искам да е до прозореца, защото ще е детската стая...и за това искам самостоятелност :) Другата спалня е родителската...няма мърдане за нея. :-D
Galski - специалист
Хм. А защо така сте решили? За мен по-логично е родителската спалня, след като ще се прегражда дневната, да е там. А сегашната спалня да стане детска!? Странно... :?
sanita - специалист
Така решихме ....но нищо не казвате по въпроса :?
Galski - специалист
А какво повече да кажа по въпроса... още повече, че и в имоти.нет са ти дали идеи, а и са казали някои съществени минуси! :-D
С риск да съм малко груба, но аз лично като видя едно такова запънало се на инат да помисли и за друг по-разумен вариант, спирам да се натискам да давам акъл. За мен грешите подхода в случая, но това си е лично ваше решение. Успех!
sanita - специалист
Лично съм благодарна и на твоя инат да успорваш решението ми коя да е родителката стая!!! Но това не е по темата :) Мерси, дано си искренна!
Аз пък не мога да разбера защо държите спалнята да ви е до прозореца. Спалнята може и да мине без дневна светлина, но всекидневната? Най лесното е да почнете да мислите практично. Например така:
Какво правя когато се прибера у дома? Сядам в хола да гледам ТВ, чета книга, готвя в кухнята, играя си с децата. За всички тея неща е нужна естествена светлина.
Какво правя в спалнята? Най вероятно само спите там. Т.е. естествена светлина не е необходима.
Напълно подкрепям Галски в мнението й.

П.С. Не знам защо, но се сещам за "модата" в панелните апартаменти, със стълбища като помийни ями, кухнята да е в коридора. И като дойдат гости първо минават покрай мивката и фурната и тогава влизат в Дома. Може би е копирано от американските сериали (прим. "Приятели").

Тема "Спешно моля за идеи!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: