Вашето лично помещение
solo5 - майстор
виждам, че си се справил
но повечето легла, които съм виждал в нета, когато не се ползват имитират секция или нещо друго, а твоето стои като някаква кутия
това не ми харесва при теб, иначе щом върши работа значи си се справил :roll:
asen4o - специалист
Има вариянт да сложа декоративни дръжки имитиращи гардероб, но за сега все още не съм харесал модел , защото искам да са по масивни.Иначе вече почти година спя на него , акто ежедневно се сгъва и разгъва.

Sandman по-добрият вариан е да си купиш амортесиори за повдигащ се механизъм 120 нютона, защото става тежичко леглото.
shadowman - майстор
Само да се намеся, че може би става дума за 1200 нютона, не за 120.
Sandman - специалист
Да, благодаря за съвета. Консултирах се с един френд, който прави мебели и той каза, че автомобилните са слаби. Но работата е там, че не мога да извадя пари и за амортесьори :/
Но снощи се замислих за нещо. Понеже имам метални планки, доста тежки с размери приблизително 600*150*4 мм, може би към кило всяка, та ми хрумна да ги използвам като противовес на леглото. Понеже ще се вдига по дължина, мога да сложа 3/6/12 дори, без да се виждат и да го загрозяват :)

Колега asen4o, твоето ми харесва как е станало. И аз нещо такова замислям, но хоризонтално.
asen4o - специалист
shadowman написа:
Само да се намеся, че може би става дума за 1200 нютона, не за 120.
изпуснал съм едната нула , мерси за поправката
амортесьорчетата са от порядака на 60лв с механизма за повдигащо се легло, които може да се преработи и да ти послужи за направата на този вид легло.в твоя случай може и да не са толкова силни амортисьорите , защото тежеща ще е разположена на по-голямата повърхност.
съобрази ъгъла на падане и изместването на леглото.
Sandman - специалист
Точно затова мисля, че може и с по-слаби. А и както казах, мисля някое джилезо да сложа да помага при вдигането :) А амортесьорите ще помагат да не пада като гюле.

Друго се чудя. Защо да го правя да го носи отстрани нещо? Какъв е смисъла, освен визуален?
Понеже аз ще го правя като канапе и със шкафчета отдолу, отгоре ще сложа дунапренена възглавница по цялата дължина, която ще се маха. Та ще има поне 3 вертикални дъски(разделителни за шкафчетата), и бих могъл да сложа панти. 2 или 3 по-сериозни, които ще са зад възглавницата(тя е примерно 10тина см.). По този начин мога да намаля още малко тежестта, и да си улесня работата и здравината на цялата конструкция.

Прилагам "скица" хахах, на пейнт я правих. А с каква програма чертаете мебелите? Видях много готини проекти..

Прикачен файл

Clipboard01 copy.jpg
Clipboard01 copy.jpg (6.51 KиБ) Видяна 7106 пъти
asen4o - специалист
Изображение
там където съм отбелязъл с червена точка ще ти е пантата, което означава , че оставаш с 28 см вътрешно пространство ако си използвал 2 см пдч плоскост, гърба предполагам , че ще ти е с дъска, която е 2-2.5см и после обков от фазер, което ще намали грубо 3см.
15 см трябва да имаш рамка която да държи матрака и 20 от към главата за да не ти пада възглавницата (това е при матрак 20 см дебел, двулицев, като аз съм ползвал за подматрачна рамка плоскостта)
вътрешно: пантите трябва да са ти сложени на дъска 2.5см, защото иначе ще станат неотваряеми, няма да имаш ход.
др вариант е външно, пак трябва да съобразиш височината необходима за пантата
обърни внимание на крачетата - външни или вътрешни ще са.скицираи си дори и в тетратка и обърни внимание на малките детайли(външно, вътрешно).като начало изглежда доста лесно , но после ще се сблъскаш с доста проблеми.
ще помагам с каквото мога
Sandman - специалист
Благодаря за съветите!
Значи, тая скице беше просто да споделя горе долу идеята ми как ще изглежда. На една тетрадка иначе го чертая следобед, и като го свърша ще го сканирам, да го постна тук.
Иначе, след измервания реших да е 80см, а не 70. От ръба матрака ще влиза 20 сантиметра(там, където си го изтрил). Пантите ще са външни, скрити от възглавницата при сгънато положение.
Матрака е еднолицев, с рамка отдолу, но ще му направя "корито" в което ще влиза плътно. Стените ще са му към 15см. високи.Самия матрак е към 20см.
Sandman - специалист
Заиграх се с ПРО100 и вижте какво сътворих.
Това е горе-долу общия вид без касата с матрака.
Оказа се, че ПРО100 има опции да принти по детайли, което е удобно.
Има и още много функции, но не съм ги разучавал.

Прикачен файл

Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (23.79 KиБ) Видяна 6983 пъти

Тема "падащо легло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: