Вашето лично помещение

Какъв е матракът ви и какво е мнението ви за него?

15%
Magniflex - доволен/на съм.
23
1%
Magniflex - не съм доволен/на.
2
Няма гласове
Dormeo - доволен/на съм.
1%
Dormeo - не съм доволен/на.
1
24%
TЕД - доволен/на съм.
38
6%
ТЕД - не съм доволен/на.
9
9%
Нани - доволен/на съм.
14
4%
Нани - не съм доволен/на.
6
41%
Друг матрак
64

Общо гласове: 157

sasooooooooo - "специалист"
Ми то анкетата я правим всички ние, така че колкото повече съфорумци споделят, толкова по-добре за нас.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
svetliopi44 написа:
Ще е хубаво колегите дето са гласували за Друг Матрак да споменат какъв ...??/ :?
Семпъл тапициран дунапрен.
mim - специалист
моят не го помня какъв е, май е тед, ама не съм сигурна

по средата латекс, кокосов слой, нещо като вълнен степан слой, още някакъв слой...
поръчван е от Лабиринт по мой размер, че тогава нямаше като стандарт 140х200 все още (поне на този производител)
двулицев
на 5тата година е в перфектно състояние, преживя и преместване

гледам, гледам и нещо не виждам напоследък да ги слагат всичките тия слоеве от кокос, вълна и т.н., може би само вълнения
Тъй като ни предстои нанасяне в нов апартамент (дай боже скоро), като дойдоха нещата до спалнята взехме единодушно решение да спестим от леглото, а не от матрака. Купихме леглото от ИКЕЯ, излезна към 240 лв. и започнахме да избираме матрак. Тъй като съм свикнала за всяко нещо да се допитвам до нета, започнах да ровя из различни форуми и да съпоставям мнения и най-накрая се оказа, че най-много хората препоръчват латексовите матраци на Магнифлекс и на Екон. След справка за цената се оказа, че ЕКОН са в пъти по-евтини и естествено, везните наклониха натам. Купихме го (160/200/18) и засега съм доволна, макар че само съм се излежавала на него за проба :)
royal - напреднал
Гласувах за ТЕД! Ползвам матрак на тази фирма от няколко години и съм много доволен! :wink:
bobykafe - специалист
И да добавя мнението на брат ми по този въпрос- обикновен дунапрен- "сякаш спиш в облаците" ама това е негово, не мое мнение... аз не съм чак толкова впечатлен, освен от супер ниската цена.
Dansaver - специалист
Пролетта сменихме Теда с Магнифлекс. Определено е доста твърд, но аз точно такъв исках "твърд" :) - и наистина в началото се чувствах като разглобен сутрин. Вече свикнах и засега сме доволни с жената.

А за Теда - в началото беше добре, даже продавача ни убеждаваше, че няма да го различим от латексовите - толкова добре са направени пружините, но след 5-6 год. експлоатация започнахме да усещаме всяка пружина и на зимната и на лятната страна. Сега е в мазата, пазя го за гости :lol:

Но сравнението е неумесно, пружинните си имат срок на експлоатация и след 4-5год. - на боклука. Ще видим новия колко ще устиска!
royal - напреднал
Dansaver написа:
А за Теда - в началото беше добре, даже продавача ни убеждаваше, че няма да го различим от латексовите - толкова добре са направени пружините, но след 5-6 год. експлоатация започнахме да усещаме всяка пружина и на зимната и на лятната страна.
Колега няма начин да няма разлика пружинен матрак и латексов, но 5, 6 години мисля, че е нормално един пружинен матрак да се амортизира. Това е доста време. Според мен на всеки 2-3 години е добре да се сменя матрака.
naB4o - специалист
Има и други фирми за матраци, лично работя в мебелна къща, и всичко си е до самия човек и т.н. а не толкова до конкретния матрак. Тези с които работим, са качествени; дори и 2те фирми са 1 вид партньори по производството на частите на техните матраци.
От две седмици спя на Magniflex Olympia.
Въпреки все още малкото време на ползване си позволявам да дам мнение.
Един от най-удобните матраци, на които съм спал някога. Броя и тези по хотели, приятели, роднини...
Специално избрах този модел понеже се потя много докато спя - независимо от сезона (странно, нали? :) ). От две седмици не съм се потил по време на сън - доживях го това. А и по твърдост ми допада много (какво съвпадение).
Матрака го избрах след като посетих шоурум-а на Magniflex в София. Легнах на около 10-тина модела - от много меки до много твърди. Olympia е средно твърд, което значи малко над средата по твърдост спрямо всички пробвани от мен модели.
imegogo написа:
Magniflex са боклуци толкова са твърди все едно си легнал на пода докато им свикнах 2-3 месеца ставах като счупен
Легнах на модел на Magniflex, на който имах чувството, че почти опирам рамката! Всеки си избира матрака по твърдост и Magniflex могат да угодят на доста различни предпочитания за твърдост на матрак.

А гаранция от 10 години никой друг не дава (поне аз не знам)!

Тема "Матраци - анкета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: