• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Вашето лично помещение
boriv - помощник
Здравейте ! Shadowman това одебеляване 2х18 с един общ кант ли е ?И ако да как ги захващат едно за друго?В Съливер ще го направят ли?
Механизма за подматрачната рамка не е ли по добре да се сложи максимално в края на рамката тогава няма да е нужно това изрязване на страниците.

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (43.41 KиБ) Видяна 8792 пъти
shadowman - майстор
Ще се опитам да обясня как го правя аз този вид легло. Правя си кутия върху която ще лежи подматрачната скара, самата скара е от дърво и е 40/40, правя кутията с одебелени страници за да има по-голяма бяза за лягане, от което става по здраво. Разделям кутията на две с 18мм ПДЧ (не одебелено) понеже не вижда смисъл да е дебела, делящата на рамката ляга дирекно върху ПДЧ-то. Двойните страници ги хващам с винтове 4/30 и ги кантирамс общ кант за да е по-интелигентно (канта е с размер 0.8/42 или колкото намеря). Механизма си има строго определено място за да може като се вдигне подматрачната рамка да не опира в кутията. Аз не изрязвам страниците, на самите подматрачни скари се добавят едни парчета от дърво които ги лепя и свързвам с дибли и 2-3 винта. Като се добавят тези парчета и нещата се получават без изрязване. В съливера не знам дали ще го направят понеже някой ще трябва да го удебели а не знам да предлагат тази опция, другото е, че като одебелявам парчетата са ми отрязани с 10-15 мм надмерка и като ги хвана с винтовете ги режа общо и нама надстърчане на едното от другото, а като ги знам как режат не ми се вярва да изкарат два детайла с един размер, не че им се лоши машините а такъв е начина на рязане.
Ако ще им даваш разкрой пак ще го караш в Ивайловград може и аз да съм ти от полза за рязане и кантиране.
boriv - помощник
Да но моята скара е като тази на последната снимка - дебелината и е 25мм и до обувката на ламелата има пак 20мм.Ако искам да сложа 36мм страница с 11мм луфт(25мм рамка лежи изцяло върху страницата) остава рамката да свърши наравно с страницата,а разстоянието между хоризонталните и вертикалните отвори на механизма е около 25мм.тези парчета от дърво дали ще издържат получава се доста голямо рамо?на 25мм рамо опората е само 20мм.
solo5 - майстор
да вдигна малко темата, че скоро и аз ще правя едни гардеробчета в коридора :-D

P.S. че и кухненско май ще се пробвам :-D
sasooooooooo - "специалист"
Aaaa, можем да го обсъдим на по бира :sauf:
solo5 - майстор
задържително :-)

P.S. Пусни ми номера на телефона си на лични, че съм го запилял някъде :-)
gunoff - специалист
Здравейте,
Моята спалня е на BRW и си няма подматрачна рамка, а наредени върху рамки летви. Искам да сложа подматрачна рамка с повдигащ механизъм. Обаче, искам да монтирам механизма не по дължина, а по ширина на рамката. Някой ако се сеща за проблеми - моля, да сподели !

От Бургас съм - искам да си купя въпросният механизъм и метална подматрачна рамка. Някой да знае от къде ?

Благодаря предварително !
DTIvanov - специалист
Няма проблем да се отваря странично, просто трябва да вземеш малко по-слаби амортисьори.
genata6 - специалист
Евалла жесток си човек мнпого ми хареса !
Супер се е получило ! Уникален си а за тапичките каква е тая лента някаква силиконова и ако споделиш от каде си я купил и тия металните кръкчета !
Още веднъж евалла ! :prayer:
sasooooooooo - "специалист"
Лентата е двойнозалепващо тиксо, но след като ги сложих, повечето тапички се отлепиха и допълнително трябва да се залепят с Хелметекс /примерно/.
Металните "кръгчета" са Замби и незнам къде ги продават. На мен колега от работа ми услужи.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Спалнята /гардероб, легло, скрин/ - от проекта до края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: