Вашето лично помещение
Радостина - напреднал
Благодаря, но това са само козметични препарати.
Какво може да се направи за де не се образува мухъл?
zmeios - специалист
Има какво да се направи, ама няма да Ви хареса.

Или трябва да отоплявате, или да си купите осушител. Не от онези химически боклуци за 15 лева, а такъв от 300-400, дето се включва в контакта и събира конденза (а-ла вътрешно тяло на климатик)

Кофтито на осушителя е, че бръмчи. Няма спасение.

Иначе сме чували и чели за варианти със монтаж на жалузи на дограмата, които на базата на влажността се отварят автоматично, когато е нужно.

Аз обаче съм много скептичен, че едни такива жалузи без форсирано отвеждане на въздуха (четете "вентилатор") ще вършат работа в стая от панелка. А вентилаторите... бръмчат :x :x
tassel - специалист
Според мен трябва да се убедите, дали не прониква влага отвън или отгоре. На кой етаж сте всъщност?
Радостина - напреднал
на 14 ет. сме, над нас има още 8 ет.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Докъде е санирано? В смисъл и съседите ли? Ако не, то какво затъпва вашата изолация от тяхното. Правилното е +плочата/стените + още 30см....
Колко сантиметра е фибрана?
Радостина - напреднал
Тази стена е само наша - има балкон отпред и е изолирана цялата стена. Фибрана...от този зеленият - незнам колко см. е май 3-4 максимум.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тази стена нагоре и надолу и наляво и надясно, не граничи ли с нещо? Други стени?
Радостина - напреднал
На ляво - външна стена , на горе таван на нашият балкон и под на съседите отгоре, отдолу под на нашият балкон и таван на съседите от долу, на дясно съвсем малка стеничка / перпендикулярна/ , на която е вратата на бакона към хола.
Като цала помещението от едната страна външна стена, от втората външна с прозороз / това е балкона къмв стаята / и 2 вътрешни стени към кухнята и към хола.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Taka.
A sega ще копирам писаното по-горе бааавно. Дано така осмислиш и отговориш.
Докъде е санирано? В смисъл и съседите* ли? Ако не, то какво застъпва вашата изолация от тяхното. Правилното е +плочата/стените + още 30см....

Мухълът равномерно ли е разпределен или има някаква "система". Например вертикално в ъгъл. Хоризонтално над прозорец...

--------------------
* разбирай съседни на мухлясалата стени
Радостина - напреднал
Съседните стени не са санирани, на едната има прозорец / някога е било отвор в стената, който е затворен със прозорец / , а от другата страна стеничката е съвсем малка и но нея е вратата на балкона на хола. Тавана не е саниран, пода е мозайка, терасата си е отворена.
Мухълът не е в ъглите и така като го гледам май няма система. Има под прозореца, т.е. зад радиатора. Стъклената част се състои от прозорец и балконска врата. Зад вратата на балкона също има мухъл. Няма мухъл над прозореца. Май щеше да е много по-лесно ако бях сложила снимки.

Тема "Моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: