Вашето лично помещение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Май ми се изясни.
Ще рискуваш ли с диагноза от непознат?
Това е стар мухъл. Измий хубаво стената с препарат против мухъл. По-горе май споменаха два.
Като изсъхне повтори :wink: .
И вземи се образовай поне малко, за нещата около теб, нещата които те засягат. Сега поне информация бол.
И после да поумуваме, влиза ли влага отвън.
Радостина - напреднал
Започнах обработка на стените с антимухъл. Сега вече на места избеляха - не чернеят. Може и да е стар мухъл, но не ми се вярва, защото предишните собственици са живяли във времената, когато парното беше "до дупка" и прозорците винаги стояха отворени. А цените му бяха поносими.

Да, рискувам с диагнози от непознати, защото колкото и странно да ти изглежда съм чела и не съм съвсем невежа за нещата около мен, дори и да не съм запозната с терминологии като "съседите" / което за мен са хората, които живеят около мен / :lol: А и тук все пак влизат различни хора и могат да изкажат различни предположения, в/у които да мисля и да се образовам.

За влагата отвън незнам. Със сигурност няма течове, няма мокри петна по стените.

Благодаря за обучението. :razz:
Последна промяна от Радостина на вт авг 11, 2009 8:56 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Много си сопната. Помага ли?
"съседите" си е точно това, но когато се казва "санирах си стената" се разбира не само част от стена. Стена не е само това което виждаш изотвътре. Стената е от ъгъл до ъгъл на Сградата....абе...нали си чела.
Радостина - напреднал
Сега пък съм била сопната :sad:
Благодарих и продължавам да се уча, защо така с лошо? Сигурно ако бях сложила снимките нямаше да си говорим така, ама нищо .
Знам как се санира по принцип, но тази стена е правена така както разказах.
И пак на въпроса- махнати са тапетите старите, стените са голи, обработвам с антимухъл, лепвам новите тапите и зимата хоп..пак проблем с мухъла. Въпрос - има ли какво да се направи отвътре, за да се избегне проблема? По ъглите повтарям и на сглобките мухъл- няма.
Последна промяна от Радостина на вт авг 11, 2009 8:58 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бе няма никаква логика да има мухъл зад радиатор.
Освен акооо
тази стая не се отоплява, а се ползва
Радостина - напреднал
Ама аз това ,че не се отоплява го написах още в началото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не, писа, че Почти не отоплявате.
Ми, Отоплявайте!
Какво искаш, като дишайки произвеждате вода, която си кондензира по ледените стени. Точно зад радиатора и зад гардероба и зад... просто няма движение на въздуха и си застоява и си отглежда флора и фауна
zmeios - специалист
n_a написа:
просто няма движение на въздуха и си застоява
Ми аз написах по-горе едни работи за форсирана вентилация, ама не забелязах някой да чете.

Тука в една друга тема един много опитен и уважаван форумец го беше сумаризирал чудесно - не цитирам, преразказвам: "съвременните дограми могат да постигнат почти херметично затваряне; хората си мислят, че като се затворят така, и ще излъжат законите на физиката"

Ако не искате / нямате финансова възможност да пуснете киловат отопление, със сигурност можете да плащате тока на петнайсе ватов вентилатор. Въздуха трябва да се движи, иначе на студено цялата влага от стаята отива в ниския край на градиента - и сте "дотам" (смрад, мухъл, болести и прочее).

Има само три начина да се движи въздуха: с отопление (естествено се обменят пластовете), между помещението и "навънка" (яко проветряване), или механична вентилация (вентилатор, вътрешно тяло на климатик, туземец размахващ прът-ветрило с пера от паун и така нататък)
Радостина - напреднал
Прочетох ти мнението, но не го коментирах.
И аз четох много за тези "джаджи" дето се монтират на дограмата, които уж опряват конденза, но не познавам никой който да ми каже има ли наистина полза от тях.

Парното не го включваме, защото в блока има 150 апартеманта и се краде яко...накрая сметките са :sad:
Оставяхме вентилаторна печка през нощта, но бръмчи, а и някак не ми е спокойно да спя - да не стане пожар.
Явно трябва да се намери най-доброто и безопасно нещо..за отопление.
zmeios - специалист
Ако можете да си позволите да отоплявате, това е 100% най-доброто и здравословно решение.

Бръмченето е относителна драма - аз се топля с климатици, чуват се малко, но не им придирям. Ходя си по тениска и плащам скромни сметки. На мен ми изнася така.

Но щом на вас ви пречи шума, има вариант с конвекторни радиатори (държат се пуснати постоянно, мощността не е голяма, нямат механична вентилация, температурата на повърхностите е ниска но са така направени че от градиента да въртят въздуха здравата). Някои хора се кълнат в предимствата на този вариант. Не знам - аз имам маслен 'за всеки случай'. Ако тръгнете на конвекторни, само да знаеш - смятат се по кубатурата на стаята, не купувате нито по-слаб, нито по-силен: трябва да е точен. Продавачите знаят.

Тема "Моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: