Вашето лично помещение
преди два дни си купих едностаен апартамент - в окаяно състояние
мисля кухнята да я направя на спалня като вкарам терасата в самия апартамент като самата стая е с размери 3,30 на 2,20

даваите съвети
предварително благодаря на всички
solo5 - майстор
Аз съм същия случай като теб но с тази разлика че ремонтът ми започна преди доста време и има направени доста неща :razz:
Аз също купих едностаен в окаяно състояние
С ремонта съм на път да го превърна в малък двустаен с бокс кухня :lol:
Усвоих терасата към кухнята, като изградих с Итонг 20см отвсякъде
Терасата на стаята (хола) е заградена с Итонг 7,5см, като двете тераси (те са една до друга) са преградени от общата стена на кухнята - 20см дебелина
Смятам бокс кухнята да се оформи на бившата тераса като на мястото на което беше прозореца отделящ кухня и тераса ще има кухненски шкафчета, печка и мивка
За целта има изведена ВиК инсталация до там
В самата кухня която си остава стая ще има ъглово канапе, което ще може да се разпъва и да се спи на него, но то е за крайни случаи
Спалнята ще се намира в "голямата" стая :lol:
Измислил съм да сложа щори "китайска стена" (или тещо такова беше), които да отделят спалнята от другата част на стаята при необходимост
в свободния край на голяма стая ще има друго ъглово канапе (за сега не съм измислил дали и то да не е разтегателно) и масичка
От това канапенце съм намислил да си гледам ТВ и да си пийвам :lol:
Направил съм топлоизолация от Силитрон 6мм на таваните в целия апартамент и 3мм на всички стени към комшиите ми
Само да допълня апартамента е вътрешен и много топъл
В банята имам една тръба, която е нещо като Ф100 и е нещо като тръба за централен щранг на парното
Много яко топли, разбира се от топлофикация не са прости и ми я таксуват като лира :lol:
Махнал съм всички врати и прозорци
В момента имам монтиран вратопрозорец ПВЦ в стаята и ПВЦ дограма на терасата
помещението което разширих като усвоих кухненската тераса също затворих с ПВЦ дограма
Цялата дограма е марка Саламандър
Днес закупих 2 климатика Хейер
12-ка за стаята, която е 5х3,50х2,50
9-ка за разширената кухня 3,50х3х2,50
Утре ще им е монтажът
Остава ми да направя замазка в стаята
да направя изолация на пода терасата, която усвоих, тъй като апартамента под мен е без дограма а и все пак е добре да не е студен
После да се направи банята, ламинат, теракот, тапети, обзавеждане и т.н
Та не ми се иска да съм сега на твоето място като знам колко работа съм отметнал :roll:

Тема "помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: