Вашето лично помещение
dito - специалист
silllveto написа:
Аз мисля като dito :)
:liebhab: :-({|=
rulom - модератор
Ето малко идеи и инфо, може пък при подходяща заигравка да се получат ефектни изпълнения.

http://trichocephalus.blogspot.com/sear ... 0%BD%D0%BE
PPP - специалист
Много ви благодаря за отговорите, чудесните идеи и схеми.

Fortune, леглото няма да е същото, уви, всичко трябва да се прави по поръчка, от Комо е само идеята. Но като цяло на стената 3,10 м, се събира легло 1,60 х 2 м (перпендикулярно), заедно с 2 нощни шкафчета по 40 см и останалата част е за дълбочината на гардероба (към 0,7 м). Гардеробът успореден на леглото (разположен на стената до вратата).
Ако леглото се сложи по този начин, има място за минаване - към 60-70 см.

silveto, много ми харесва идеята ти. Единственото ми притеснение е, че гардеробът, разположен в чупката, ще скрива светлината от прозореца. Много ти благодаря за схемата и картинките! :)

niki_sap, леглото планирам да е друго, с повдигащ механизъм, за да може да се ползва като ракла отдолу. Иначе, със сигурност ще се спи на отворена врата и аз имам чувството, че не достига въздуха.
PPP - специалист
rulom, много ти благодаря за този линк! Не съм предполагала, че може да има такъв ефект само от един шахматен под. За съжаление, не мога да го приложа, вече е нареден ламинат. :sad:
silllveto - Майсторица
Fortune, съжалявам :lol:, късно беше и съм болна :sad: Леглото по диагонал май не става, тясна е стаята :?

PPP, българският стандарт за легло 2 персона е 164см. Има и по 180, по 140 (персон и половина) и 120см. Но сега навлиза европейският размер 160см. :) Гледай дължината на леглото да е 190см., а не 200 - стига да не сте много високи де :lol:
Гардеробът на диагоналната стена ще ти е по-малък, отколкото ако е на стената на вратата, но пък я какво място ти се отваря. Не затъмнява прозореца, пък и защо ти е, нали спалнята е за релакс. Ако ти се чете - хоп на пейката до радиатора :wink:

Пожелавам ти да си го направиш точно както ти харесва :)
mim - специалист
един чертеж със сравнително стандартно разположение
може да се вкара огледало в гардероба в средната врата или в тази от към вратата, така няма да го гледате (освен ако не искате) докато сте легнали :-D
ниския скрин и масичката дават малко въздух
зад главите на леглото може да се сложи на стената таковата дунапренено с кожа или изкуствена кожа за да си се облягате за четене, но не много високо, примерно беличко, ще се откроява хубаво на тази стена :)
ламината ако не сте го наредили още - напречно на дължината на стаята, за да не изглежда дълга и тясна
сега народът може да каже, че така ще се очертаят всички фуги от прозореца, но пък ако е нареден добре, какви фуги :-D
нощни шкафчета по избор, но да са по-ниски от леглото
така като влезеш от вратата виждаш само ниски мебели и не изглежда тясно
ако се сетя за още нещо ще пиша

Прикачен файл

spalnq.jpg
spalnq.jpg (34.52 KиБ) Видяна 6175 пъти
dito - специалист
Идеята, която ни показа rulom е много интересна. Обаче за съжаление не е никак проста за реализация - трябва не само стаята да е трапецовидна в план, но и далечният ъгъл (между лявата и насрещната стена) да бъде по-висок от близкия за да може да се получи въпросната оптическа илюзия.
PPP - специалист
mim, пропуснах да кажа, че прозорецът е само с една отваряема част и то откъм дългата стена. Така че, няма как да реализирам това с масичката...
Иначе, това е май варианта, на който се спирам. Гардероб до тавана, с огледални врати и ниска ракла в скосеното.

Идеята за тапициране на част от стената ми харесва и сигурно ще я реализирам.

Ламинатът за съжаление вече е нареден и то по дължина. :sad:
Fortune - специалист
PPP написа:
mim, пропуснах да кажа, че прозорецът е само с една отваряема част и то откъм дългата стена. Така че, няма как да реализирам това с масичката...
Иначе, това е май варианта, на който се спирам. Гардероб до тавана, с огледални врати и ниска ракла в скосеното.

Идеята за тапициране на част от стената ми харесва и сигурно ще я реализирам.

Ламинатът за съжаление вече е нареден и то по дължина. :sad:
На какво разстояние от земята е прозореца?
Масичката може да е в скосеното, огледало залепено на стената ще разширява оптически, а скрина под прозореца?
mim - специалист
да, скринът и масичката могат да се разменят
не съм слагала под прозореца нищо, защото видях извод за парно

Тема "Как да направя една стая оптически по-висока и по-широка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: