Вашето лично помещение
niki_sap - специалист
Съгласен съм само с последното - лакираните светли повърхности наистина ще разширят. Нито едно друго обаче според мен не е подходящо за тази малка стая. Някъде на първата страница има снимка какво представлява. Вече има сложена тъмна дограма, тъмен паркет и тъмна врата. От там нататък, ако се сложат контрастни райета, зебрано, шарки по стените (освен ако не са толкова бледи, че почти да не се забелязват) ще стане много по-тясно, просто защото това са контрасти, които смяляват стаята, нищо че са хоризонтални и на теория би трябвало да я разширяват. Да разширяват, да разширяват, ама като говорим за стая поне 15-18 кв.м. и искаме да изглежда 20-25. Ама тя като е 9 кв.м. според мен единственото, което може да я разшири е тоталната липса на цветове или много, много бледи такива. При положение, че вече има сложени няколко тъмни цвята (което си е голяма грешка според мен, особено за паркета, ама няма да го кърти сега) то единствено бледи тонове и бяло могат да изсветлят и раширят поне малко стаята. А и мебелите практически ще покрият поне 80% от паркета.
Но това си е мое мнение и виждане. Ако не забравя довечера ще снимам моята спалня, която е със същия размер и почти същото разпределение (но нямам гардероб в нея). Всичко е бял латекс, с бледобежови пердета и легло и скринове златна елша (светли) + детско креватче бяло и много, много блед матиран паркет. Както писах и по-горе единствено вратата ми е тъмно дърво и ми вади очите. Не че ми е широко, напротив, но за това пространство мисля, че е максимума.

П.П. Последната спалня, която си сложила е точно каквото имам предвид - блед паркет, всичко в бяло, но аз бих направил и леглото бледо.
Fortune - специалист
niki_sap написа:
Съгласен съм само с последното - лакираните светли повърхности наистина ще разширят. Нито едно друго обаче според мен не е подходящо за тази малка стая. Някъде на първата страница има снимка какво представлява. Вече има сложена тъмна дограма, тъмен паркет и тъмна врата. От там нататък, ако се сложат контрастни райета, зебрано, шарки по стените (освен ако не са толкова бледи, че почти да не се забелязват) ще стане много по-тясно, просто защото това са контрасти, които смяляват стаята, нищо че са хоризонтални и на теория би трябвало да я разширяват. Да разширяват, да разширяват, ама като говорим за стая поне 15-18 кв.м. и искаме да изглежда 20-25. Ама тя като е 9 кв.м. според мен единственото, което може да я разшири е тоталната липса на цветове или много, много бледи такива. При положение, че вече има сложени няколко тъмни цвята (което си е голяма грешка според мен, особено за паркета, ама няма да го кърти сега) то единствено бледи тонове и бяло могат да изсветлят и раширят поне малко стаята. А и мебелите практически ще покрият поне 80% от паркета.
Но това си е мое мнение и виждане. Ако не забравя довечера ще снимам моята спалня, която е със същия размер и почти същото разпределение (но нямам гардероб в нея). Всичко е бял латекс, с бледобежови пердета и легло и скринове златна елша (светли) + детско креватче бяло и много, много блед матиран паркет. Както писах и по-горе единствено вратата ми е тъмно дърво и ми вади очите. Не че ми е широко, напротив, но за това пространство мисля, че е максимума.

П.П. Последната спалня, която си сложила е точно каквото имам предвид - блед паркет, всичко в бяло, но аз бих направил и леглото бледо.
Незнам с какво точно не си съгласен:
Първата снимка, е точно със зебрано.
Отстоявам мнението, че бледи пастелни тонове не смаляват пространството за разлика от ярките агресивни цветове, особено ако са и няколко и на едри фигури.
Дограмата не съм я коментирала, но просто като сложат пердета все тая какъв е прозореца. Вратата... ами да тъмна е но няма да я хвърлят наистина. Ако пък искат на нея могат да лепнат огледало.
Паркета тъмен, да и това е даденост, но като сложат мебелите, познай колко ще се вижда :).
Леглото - никъде не съм казала да е тъмно, да не говорим, че основното в него е завивката, така че по-скоро с нея трябва да се съобразяват.
Поне с лакираните повърхности си се съгласил, само дано наистина могат да си го позволят. А това , че бялото оптически разширява на всички е ясно, само че все пак е СПАЛНЯ. Това е онова място дето обикновено се спи. Обикновено се спи пък вечер и затова е важно осветлението, тук не знам с кое не си съгласен. Аз бих заложила на някакаъв блед, обран ненатрапчив цвят, незнам защо не си съгласен тук.

Снимката с гардероба с огледалата съм го постнала колкото да покажа интересна идея с огладалата, не го предлагам като цвят.
niki_sap - специалист
Не се засягай. На едно и също мнение сме, само дето аз не харесвам много хоризонтални раирани стени и въобще не харесвам Зебрано. Личен вкус.
Fortune - специалист
niki_sap написа:
Не се засягай. На едно и също мнение сме, само дето аз не харесвам много хоризонтални раирани стени и въобще не харесвам Зебрано. Личен вкус.
Това е нещо друго, вкусът на всеки е и трябва да е различен, но да кажеш, че не съм права :).
Тъкмо търсих в нета за интериора в бяло и черно. Зная, че беше спечелил интериор на годината за 2007 в списание Наш дом и това беше за някакъв апартамент, ако не се лъжа 35 кв.м! Смятай за какво говорим, това легло се прибира в шкафа на бяло и черно райе, който пък прегражда на кухя и хол, ако може да се каже :). Изумително! Но това са дизайнери, които са учили 5 години за това да могат да овладеят пространство и форма.

За разлика от теб много харесвам райе.
PPP - специалист
niki_sap написа:
Е нали искаше да изглежда по-висока? Ако сложиш хоризонтални райета ще я направиш по-ниска. Особено ако сложиш само райета на прозореца, може да стои като кръпка и да не дава широчина, като същевременно няма да дава или дори напротив ще намалява височината. Виж идеята за бял перваз и бели кантове по тавана по-ми харесва, отдавна мисля да я приложа и ще го направя в новия апартамент.
Стаята е дълга и тясна. Искам да изглежда оптически по-широка и по-висока едновременно. Прозорецът е в най-тясната част, затова хоризонталните райета са точно за целта.
Дограмата само на прозореца е тъмна. Подът и вратата са светли. Постарах се всичко, което зависи от мен да е светло, за жалост дограмата на прозорците е пакет за целия блок и не мога да правя промени.
PPP - специалист
Fortune, страшно много ти благодаря! Не спирай да пускаш снимки. Тъкмо съм в дилема как точно да ми изглежда гардероба. С плъзгащи врати ли да е, догоре ли да са или да му правя надстройка. Едната ли да е огледална само или и двете... С тези идеи много ми помагаш! Благодаря! :)
Fortune - специалист
PPP написа:
Fortune, страшно много ти благодаря! Не спирай да пускаш снимки. Тъкмо съм в дилема как точно да ми изглежда гардероба. С плъзгащи врати ли да е, догоре ли да са или да му правя надстройка. Едната ли да е огледална само или и двете... С тези идеи много ми помагаш! Благодаря! :)
:)
С плъзгащи врати се пести място, не е необходимо пред гардероба да има разстояние за да може вратата да се отвори.

Телевизор ще има ли?
PPP - специалист
Не, няма да има телевизор.
Fortune - специалист
Малко продължение
http://field.dibla.com/index.php?topic=5139.40

Прикачен файл

райе.jpg
райе.jpg (58.09 KиБ) Видяна 4488 пъти
PPP - специалист
Нещо не я разбрах тая снимка...

Тема "Как да направя една стая оптически по-висока и по-широка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: