• 1
  • 2
Вашето лично помещение
mim - специалист
матраците с пружини в един момент от експлоатацията и те се разкърцват :-D това имах предвид
много е красиво, хич и не му мисли, след като ти харесва и цената не те спира
te_dda - специалист
ако говорим за красота - то тези мебели в спалнята носят еднострахотно усещане и романтика наистина....когато аз избирах нашето спално обзавеждане, което в крайна сметка направих по поръчка, по измислени от мен модели ,основната причина, порадокоято се отказах от кованото желязо , е че аз винаги съм си представяла леглото-мечта с мек матрак , пухени завивки и 2 реда възглавници, на които в полуседнало положение да гледам една хубава плазма :)))..някак си рамката зад главата не си я представям като удобна за тази цел, ако е от ковано желязо...освен това направих леглото с вдигащ се матрак и цялата основа сега ми е като склад за сезонните дрехи:), на което много се радвам:)..ще ви пусна снимки на моята спалня, но не знам в коя тема, защото ми се струва,че тази не е подходящата :)
yoneta - специалист
Пространството където ще бъде това легло е много ограничено и не ми се иска да го запушвам с тежки мебели.Много ми допада варианта с вдигащ механизъм /сигурно като на всяка жена/, но мисля че не е подходящ за моя случай. А ако човек разгледа половината модели в гугъла, ще види че и металните легла стават за дебели матраци, пухени възглавници и т.н.Всичко зависи от въображението.Но това не значи, че не приемам съвети.
andon1980 - специалист
Ето един линк за изработка на легла от ковано желязо,дори има и цени
http://martstudio.eu/index.php?page=products&cat=1
VLADO66 - майстор
Подматрачните рамки допълват комфорта на матрака и ако са направени добре/с пластмасови държачи на ламелите/ не скърцат.
andon1980 - специалист
mim написа:
против кованото желязо не знам дали ще се намери
винаги може да е красиво без значение колко века са се сменили, стига да е в подходящата среда
а дали ще скърца зависи от състоянието му, ако има движение между сглобките - ще скърца, а някой ден може и да се счупи
това при положение, че изобщо не се взима предвид вида на матрака и поставянето му
Може ли някой да е против това , стига да не му бърка финансите

Прикачен файл

164273_692010970815305_411996972_n.jpg

Прикачен файл

64400_692012447481824_1427930781_n.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако в комплекта влизат и белезници ще е супер :wink:
nikolson - майстор
Като дете спях на такова легло. Не съм си и помислял да слагам подобно нещо в спалнята си. Беше с високи табли, тежко, често като си играехме се удряхме. Даже една зима, като ритахме в стаята, се сритах, та месец куцуках. После и това легло сменихме. Красотата не може да се превръща в самоцел.
siz - напреднал
Против съм. Не понасям нашето...скърца,беше с огромни балдахини,развих ги и ги махнах сега издава по-малко звуци. По средата увисна...няма крачета и стана като хамак,хакнах го като му сложих метална маса отдолу. За мен тези легла са за огромни спални. Нашата е 18кв и въпреки,че е само леглото(180 на 200) един скрин и експедит библиотека ми стои не на място.
Предпочитам чам пред ковано желязо.
nikolovvd - майстор
Но чама като заскърца се оправя по-трудно, а на металното легло - една заварка и готово. :weedman:
  • 1
  • 2

Тема "за и против леглата от ковано желязо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: