• 1
  • 2
Вашето лично помещение
tuninghuman - специалист
А има ли друг вид вата - чувал сум за каменна - че е по добре и по тънка - тъпо е да губиш 7 см от стаята
mim - специалист
за да не се губи пространство, какво ще кажеш за корк
sasooooooooo - "специалист"
Имам корк, много го харесвам за топлоизилация, обаче за шумо- . Не е достатъчен! Аз чувам когато комшията отдолу гаси ключа за лампата, но не от пода, а през стената. Трябва да в комбинация с ГК и вата по стените и таваните.
volverine - специалист
Здравейте, при мен пък отгоре се нанесоха младо семейство които са доста непохватни и грамогласни, я изпуснат нещо или тем подобни, кофтито е че техния хол е над нашата спалня. Дайте съвет с какво да изолирам тавана че да не чувам кат говорят?
rockwall - майстор
според мен това са също добри варианти за звукоизолация на спалнята

Прикачен файл

2515758347_fa87ea0e7b.jpg
2515758347_fa87ea0e7b.jpg (94.71 KиБ) Видяна 23281 пъти

Прикачен файл

Com-655.jpg
Com-655.jpg (18.13 KиБ) Видяна 23281 пъти

Прикачен файл

products%5CSAFETY%20PRODUC.jpg
products%5CSAFETY%20PRODUC.jpg (40.03 KиБ) Видяна 23281 пъти
ПИша тук, за да не отварям нова тема.

Имам проблем със съседи олигофрени с малко дете и ако не се избият до напролет ще правя вътрешна ШУМОизолация на общата стена, че не се търпи всяка сутрин викове и чукане докато си зареждат парното. В цялата история лапето е най-тихо :?
Стената е тухла четворка куха, иззидани стени с вар, варово-циментова мазилка от двете стени по около 2 см.
Какво да сложа - 5 см стиропор или гипсокартон върху скара с вата, а също така дали да не сложа и лист депрон отдолу? Или нещо друго, споделете??? Най-вероятно ще барна гипсокартон евтино и ще сложа и на двете външни стени (които са същите). Там нещо специално за слагане против конденз има ли?
И ас като много останали имах големи проблеми с комшиите.Но тази фирма- http://www.soundproofingbg.com/ ми реши главоболията от недоспиването.Дано да съм ви била полезна :yawinkle:
palio - напреднал
freako реши ли си проблема с комшиите и ако по какъв начин,и аз имам подобен проблем при мен спалнята граничи със хола на съседния апартамент когато гледат телевизия се чува,когато си говорят вечер а ние сме си легнали да спим почти всичко се разбира от разговора им.Апартамента е тухла но някаква особена като итонга лека и ронлива само дето е сива на цвят,също да кажа че блока е строен преди 30-35 години явно е някакъв соцексперимент и аз си мисля за вата и гипскартон но каква и колко сантиметра-клоня към каменна вата.
  • 1
  • 2

Тема "Звуко изолация на спалнята :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: